Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Antycovidowcy zniszczyli blok w Dąbrówce Małej. Powstało nowe graffiti

Burowiec

Antycovidowcy nie próżnują. Chociaż niedawno, bo 12 października odbył się „Marsz o Wolność”, podczas którego protestujący chcieli odwołać pandemię, to nie wystarczyło. Hasło „cała Polska śpiewa z nami, wypier…ać z maseczkami” co prawda rozbrzmiało w całych Katowicach, jednak na krótko, bo tylko podczas manifestacji...

Wielu zapewne myślało, że te wiekopomne słowa muszą być uwiecznione. W końcu słowo pisane jest trwalsze od mówionego. Dlatego też ktoś, kto nie jest zwolennikiem obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, znalazł sobie misję – uwiecznić hasło na budynku.

- Rozumiemy, że każdy może mieć swój pogląd na pandemię, ale to nie usprawiedliwia wandalizmu... - napisali działacze społeczni na fanpage'u Burowiec.

Kto wie, dlaczego akurat grafficiarz upatrzył sobie boczną ścianę bloku przy ul. Pogodnej 2 w Dąbrówce Małej? Może dlatego, że sama manifestacja była tylko w centrum Katowic i hasło nie dotarło jeszcze do innych dzielnic?

Mieszkańcy walczą z niechcianymi graffiti 

Mieszkańcy dzielnicy już od dłuższego czasu walczą z dewastacją bloków i kamienic. Standardowo zgłosili tę sprawę do straży miejskiej. Niestety jest ich zdecydowanie więcej. Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Dąbrówki Małej i Burowca często otrzymują zgłoszenia od mieszkańców, które dotyczą aktów wandalizmu. Grafficiarzy mają dosyć tu wszyscy. Niedawno interpelację w tej sprawie złożyli przedstawiciele jednostek pomocniczych Dąbrówka Mała, Szopienice-Burowiec, Janów-Nikiszowiec. Dotyczyła ona głównie kibicowskich dewastacji budynków, o które podejrzewa się pseudokibiców GieKSy.

- Zwracamy się z prośbą o interwencję i podjęcie rozmów ze środowiskami kibicowskim, zarówno GKS Katowice jak i Ruch Chorzów – czytamy w interpelacji - Elewacje budynków, zarówno miejskich jak i prywatnych, na których naprawę wydajemy setki tysięcy złotych rocznie, są nagminnie dewastowane. Uważamy, że miasto powinno podjąć rozmowy ze środowiskiem kibicowskim tak, aby w znacznym stopniu ograniczyć dewastacje wspólnego mienia mieszkańców Katowic, jak i mienia prywatnego.

fot. Burowiec/fb

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search