Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Archidiecezja katowicka dała szpitalowi 50 tys. zł

Pomoc Szpital

Archidiecezja Katowicka przekazała darowiznę w wysokości 50 tys. zł na rzecz odbudowy Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, który został z niszczony przez pożar, do którego doszło 14 listopada.

W jednej z sal szpitalnych, na siódmym piętrze pojawił się ogień. Do pożaru doszło w wyniku zaprószenia ognia. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że prawdopodobnie jeden z pacjentów wywołał pożar wyrzucając niezgaszonego papierosa. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

- Na skutek tego nieszczęśliwego zdarzenia na szczęście nikomu z pacjentów i personelu nic poważnego się nie stało, ale kosztowne prace remontowe są niezbędne w celu przywrócenia normalnego funkcjonowania Oddziału i zagwarantowania profesjonalnej pomocy pacjentom – informuje ks. Tomasz Wojtal, rzecznik Arcybiskupa katowickiego. - Wierni Archidiecezji Katowickiej wspierają też wytrwałą modlitwą całą Służbę Zdrowia, zwłaszcza personel w/w Oddziału oraz wszystkich leczących i niosących pomoc chorym zarówna na koronawirusa, jak i inne choroby i schorzenia – dodaje.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search