Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Budowę Basenu Zadole dokończy firma Dombud

Basen Zadole w końcu staje się faktem. Katowice podpisały umowę o wartości 29,8 mln z nowym wykonawcą – firmą Dombud. Przed wakacjami w 2022 roku basen ma zostać oddany do użytku.

Plany związane z budową basenu Zadole ostatnio nie miały szczęścia. Poprzedni wykonawca nie wywiązał się z umowy, więc miasto było zmuszone rozwiązać współpracę i rozpocząć procedurę wyłonienia nowego wykonawcy. Niestety, to nie rozwiązało problemu, ponieważ zaczął się okres pandemii koronawirusa. Dopiero pod koniec września Katowice w końcu podpisały umowę, o wartości 29,8 mln zł, z nowym wykonawcą – firmą Dombud i przekazały teren do budowy.

Poprzedni wykonawca zdołał zrealizować roboty żelbetowe do poziomu „0" - zostało wykonane podbasenie oraz wylane niecki pod basen sportowy i rekreacyjny. Nowy wykonawca w najbliższych tygodniach dokona przeglądu elementów już wykonanych przez poprzedniego wykonawcę, a następnie rozpocznie kontynuację budowy pływalni – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta. Dombud ma 19,5 miesiąca na dokończenie inwestycji.

Gabinet masaży, krioterapie, a nawet plaża 

Wygląda na to, że teraz wszystko zmierza w dobrą stronę. Jak podaje urząd miasta, w Zadolu w miejsce siłowni i sali fitness jest przestrzeń, gdzie można zrealizować gabinet lekarza, gabinet masażu, krioterapie, hydroterapie. W obiekcie będzie możliwość także wyjścia z części basenowej na zewnętrzną plażę przy budynku, co ma być nawiązaniem do kąpieliska otwartego, które tu działało przed laty.


Przypomnijmy, że w Katowicach w 2017 roku rozpoczęto budowę trzech basenów miejskich. Dwa obiekty - w Brynowie i Burowcu, budowane przez NDI, zostały uruchomione już w czerwcu tego roku.

Dwa nowo powstałe kompleksy basenowe w Katowicach cieszą się wielką popularnością mieszkańców. Do końca września odwiedziło je już ponad 118 tysięcy osób mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Dlatego jestem pewien, że trzeci basen umożliwi jeszcze większej grupie katowiczan aktywną rozrywkę. Nowy kompleks basenowy ma być gotowy przed wakacjami w 2022 r. Obiekt będzie bliźniaczy do pływalni w Brynowie i Burowcu. Będzie posiadać 6-torowy basen sportowy o wymiarach 25x16 m, basen do nauki pływania, brodzik dla dzieci wyposażony w atrakcje, trybuny dla widzów na 115 miejsc, 80-metrowa zjeżdżalnia, sale sportowe oraz sauny, a także dodatkowo strefę odnowy biologicznej – dodaje.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search