Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Będą dyskutować o ekologii w przemyśle. Rusza Kongres dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw

30 września rozpoczyna się Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Udział może wziąć każdy, kto prowadzi jakiś biznes.

Trzy miesiące biznesu

Wydarzenie, na które zaprasza Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, to coroczna impreza łącząca przedstawicieli świata biznesu. Biorą w nim udział także reprezentanci lokalnych władz. O rozmachu projektu świadczy ilość przybywających gości. Podczas ostatniej edycji do stolicy województwa śląskiego przyjechało 500 prelegentów oraz 8 tysięcy uczestników, a także przyjęto aż 46 zagranicznych delegacji.

W tym roku koordynatorzy Kongresu, ze względu na warunki epidemiologiczne, postanowili nie rezygnować z eventu całkowicie, lecz zmienić jego formę. Zamiast trzech intensywnych dni będą trzy biznesowe miesiące.

- Wydarzenie zostanie podzielone na kilka części w okresie od września do grudnia 2020 r. - tłumaczą pomysłodawcy. - Każdy dzień będzie poświęcony jednej ścieżce tematycznej, w ramach której przy okrągłym stole zasiądą wspólnie reprezentanci środowisk biznesowych, samorządów i administracji centralnej, aby przedyskutować kwestie dla danej ścieżki tematycznej - dodają.

Połączą przemysł z ekologią

Spotkania w ramach Kongresu będą odbywać się w kilku lokalizacjach. Konferencje zostaną zorganizowane w: Muzeum Zamkowym w Pszczynie, Muzeum Śląskim, hotelu Stok w Wiśle oraz Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach. Wydarzenie zostało podzielone na kilka ścieżek tematycznych:

  • Think Eco! Forum
  • Inwestycje motorem rozwoju
  • II Regionalne Forum Energetyczne
  • Finansowanie Przedsiębiorstw i rozwoju gmin
  • Śląskie Forum Ekspertów
  • Branża hi-tech

Podczas pierwszego spotkania w Pszczynie uczestnicy zwrócą szczególną uwagę na kwestie związane ze środowiskiem naturalnym. Szczególne miejsce w agendzie zajmą tematy energetyki, mobilności, czystej wody i… lifestyle’u. Eksperci będą się zastanawiać nas skutecznymi sposobami przekonania Polaków do ekologicznego sposobu życia. W obradach weźmie udział między innymi Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Prezes RIG Katowice Tomasz Zjawiony oraz Przewodniczący Zarządu Metropolii GZM Kazimierz Karolczak.

- Po zakończeniu dyskusji zostaną spisane i przygotowane rekomendacje, które następnie będą wystosowane zarówno do organów centralnych, jak również do organów Unii Europejskiej – informuje Mirosław Rus, dyrektor Departamentu ds. Rozwoju RIG Katowice.

Back to Business

Jak oświadczają organizatorzy, Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw to wydarzenie bezpłatne, na które może się czuć zaproszony każdy właściciel firmy. Oprócz wielu paneli dyskusyjnych przygotowano także strefę networkingową zarówno w postaci stacjonarnej, jak i internetowej.

- Kraje całego globu dochodzą do siebie po niedawnym lockdownie i próbują dostosować się do nowej rzeczywistości. Wraz z nimi na właściwe tory starają się wrócić przedsiębiorstwa, które walczą nie tylko o odrobienie strat po wiosennym przestoju, ale przede wszystkim o utrzymanie tempa rozwoju sprzed wybuchu epidemii – opowiadają koordynatorzy konferencji.

By wziąć udział w wydarzeniu należy wcześniej zarejestrować się na stronie internetowej kongresu. Pierwszy zjazd zaplanowano na przyszłą środę, 30 września.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search