Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Będą nowe drogi rowerowe!

119010929 3138841436242985 218910565342568355 O Skalowacz Pl

Coraz większa liczba osób wybiera rower jako główny środek. Katowice postanowiły więc zainwestować w rozwój infrastruktury przeznaczonej dla cyklistów. W planach jest budowa nowych ścieżek rowerowych oraz rozbudowa sieci wypożyczalni rowerów.

Katowice – przyjazne miasto dla rowerzystów

W sierpniu skończyła się budowa dwóch dróg rowerowych na południu Katowic o łącznej długości 4.4 km. Jedna z nich połączyła Rondo Huchrackiego w Panewnikach z ul. Medyków. Druga z inwestycji stanowi kontynuację pierwszej – prowadzi od ul. Medyków do Centrum Przesiadkowego „Ligota”. Koszt budowy tych dwóch dróg wyniósł 5,26 mln zł. Z nowych ścieżek rowerowych korzystają głównie mieszkańcy Panewnik i Ligoty. Poprzez coraz to większą liczbę dróg rowerowych oraz modernizację starych ścieżek, jazda na rowerze staje się przyjemniejsza i bezpieczniejsza.

Nowe drogi

W przeciągu kilku najbliższych dni rozpoczną się prace nad budową nowych dróg dla rowerzystów. Rozmowy z mieszkańcami tknęły władze miasta do budowy połączeń, które są mocno wyczekiwane przez rowerzystów. Mowa tu o połączeniu północnych dzielnic miasta z Parkiem Śląskim. Fragment tej drogi w przyszłości będzie stanowił komunikację tej części miasta z centrum. Jak mówi Paweł Suchta, zastępca naczelnika Wydziału Transportu w UM Katowice, droga będzie się rozpoczynać przy pętli Alfreda, na wysokości ul. Mieczysława Karłowicza, przekraczać obydwa pasy ruchu i prowadzić po zachodniej stronie ulicy. Koszt budowy tej drogi to 1,36 mln zł. Prace mają potrwać do końca stycznia 2021 r.

Druga z dróg, której budowa rozpoczęła się w sierpniu ułatwi dojazd rowerzystom do Doliny Trzech Stawów. Droga będzie przebiegać wzdłuż ul. Lotnisko, jej długość t o 1,1 km. Na przestrzeni lat stanie się tylko fragmentem długiej drogi, która połączy osiedle Paderewskiego z Nikiszowcem. Koszt realizacji tej inwestycji wyniesie 1,67 mln zł. Wykonawca powinien skończyć budowę drogi jeszcze pod koniec tego roku.

Jazda na rowerze cieszy się dużym powodzeniem. Wiele osób przechodzi na ekologiczny środek transportu, bo jest tańszy i niesie wiele korzyści zdrowotnych. Cieszymy się, że miasto Katowice inwestuje w rozbudowę ścieżek rowerowych, które jeszcze bardziej zachęcają do korzystania z tego środka transportu w bezpieczny sposób.

fot. fb/Marcin Krupa

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search