Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Przejście dla pieszych przy Rondzie A. Śląskiej na Osiedlu Witosa

Rondo

Mieszkańcy Osiedla Witosa dopominają się o przejście dla pieszych przy Rondzie Aleksandry Śląskiej. Kiedy zostanie zrobione?

Przejście dla pieszych przy rodzie jest konieczne, ponieważ z przejazdu rowerowego, który biegnie przez ul. Witosa (po południowej stronie Ronda Aleksandry Śląskiej) korzystają nie tylko rowerzyści, ale również coraz więcej pieszych – głównie dzieci.

Piesi traktują ścieżkę rowerową jak chodnik? 

- inaczej chyba się nie da skoro ludzie ścieżkę rowerową traktują jak przejście dla pieszych – komentuje jedna z internautek. Nie trzeba nikogo przekonywać, a szczególnie rowerzystów, że piesi na ścieżce rowerowej stwarzają niebezpieczeństwo zarówno dla siebie jak i innych.

- W związku z nasilaniem się opisanego zjawiska uprzejmie proszę, aby jeszcze w tym roku Miejski Zarząd Ulic i Mostów wykonał i oznaczył w sąsiedztwie przejazdu przejście dla pieszych celem poprawy bezpieczeństwa – apeluje w interpelacji radny Krzysztof Kraus.

Okazuje się, że miasto miało już w planach wykonanie przejścia w tym miejscu.

- Zatwierdzona organizacja ruchu dla wyznaczenia wnioskowanego przejścia dla pieszych została przekazana w terminie wcześniejszym do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach, celem wdrożenia w terenie – odpowiada Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.

 Jak informuje Bogumił Sobula, zgodnie z opinią Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach, termin jego wykonania został określony do 31.12.2021 r.

fot. Google Street View 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search