Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Będzie remont Mariackiej

Mariacka

Będzie remont ulicy Mariackiej. Budowy przy działających lokalach gastronomicznych mogłyby bardzo negatywnie wpłynąć na działalność lokali. Dlatego miasto podjęło decyzję, by w czasie ogłoszonego stanu epidemicznego, podczas którego ul. Mariacka jest wyjątkowa pusta, przeprowadzić jej remont.

W czasie ogłoszonego stanu epidemii władze miasta zdecydowały się na remont ulicy Mariackiej. Przy działających barach i restauracjach budowy mogłyby negatywnie wpłynąć na działalność lokali. W obecnej sytuacji jednak ulica jest wyjątkowo pusta. 

- Poleciłem służbom miejskim, by czas epidemii, czyli moment w którym działalność wielu podmiotów jest ograniczona do minimum, a mieszkańcy spędzają większość czasu w domach, wykorzystać na przeprowadzenie liftingu Mariackiej. Remont rozpocznie się w poniedziałek i potrwa do Świąt Wielkanocnych. Jestem przekonany, że wyremontowana ulica Mariacka, po ustaniu zagrożenia epidemicznego, będzie miejscem, które będzie przyciągać jeszcze więcej mieszkańców, którzy będą korzystać z oferty naszych restauratorów – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Remont ma przeprowadzić Miejski Zarząd Ulic i Mostów w ramach swojego budżetu. Dokładne koszty będzie można oszacować po zakończeniu prac, które obejmą odcinek ul. Mariackiej od ul. Mielęckiego do ul. Francuskiej.

– Służby miejskie rozpoczną działania od zdjęcia płyt od strony ul. Mielęckiego. Następnie wyrównają nawierzchnię i ułożą na nowo zdjęte płyty, a te najbardziej zniszczone zostaną wymienione na nowe. Ulica zostanie też gruntownie wyczyszczona – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta i dodaje, że prace nie będą kolidować z remontem ulicy Dworcowej, który realizowany jest zgodnie z harmonogramem. W trakcie prac utrzymane zostanie dojście do posesji. Prace – jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjać zakończą się do Świąt Wielkanocnych. Na zakończenie Zakład Zieleni Miejskiej w tym rejonie nasadzi także nową zieleń.

Przypomnijmy, że kompleksową przebudowę ulicy Mariackiej zrealizowano w 2008 roku, która z drogi dla samochodów zmieniła się w deptak miejski. Od tego czasu otwarto tam wiele restauracji, barów i pubów, które przyciągają tysiące osób dziennie. 


fot. UM w Katowicach 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search