Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Bezdomny wyciągnął penisa i zaczął oddawać mocz na katowickim rynku

Katowice

Piękna pogoda, może tak się wybrać na spacer na katowicki rynek? – pomyślało większość mieszkańców. W końcu jest tu zjawiskowy Teatr Śląski, instalacja artystyczna… i bezdomny, który siedzi na ławce, wyciąga penisa i oddaje mocz w miejscu publicznym.

Jak podaje portal infokatowice.pl, zdjęcie mężczyzny oddającego mocz na rynku zrobił jeden z mieszkańców pod koniec września, podczas spaceru w centrum Katowic. Takie widoki w mieście już nie dziwią. Załatwianie się bezdomnych na rynku było tu na porządku dziennym od zawsze. Jednak dziwi fakt, że chociaż mężczyzna miał parę metrów za sobą publiczne toalety, wolał jednak mieć widownię. A może nie chciało mu się po prostu wstawać z ławki?


„Nieobyczajny wybryk”

Straż Miejska robi co może, żeby zwalczać takie patologiczne zachowania, ale to ciągle za mało. Oddawanie moczu w miejscu publicznym traktowane jest jako „nieobyczajny wybryk”, kto publicznie się go dopuszcza, "podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany”.

Noclegownie rozwiążą problem?

Chociaż placówek, w których można znaleźć schronienie w naszym mieście nie brakuje, publicznych toalet też nie, wydaje się, że bezdomni po prostu upodobali sobie katowicki rynek. Przypomnijmy, że aktualnie na terenie naszego miasta znajdują się trzy noclegownie dla mężczyzn – przy ul. Sienkiewicza 23, ul. Brackiej 18 oraz ul. Gliwickiej 89. Dodatkowo w okresie zimowym są dostępne doraźne miejsca w ramach działalności Schronisk dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Krakowskiej 138 oraz przy ul. Dębowej 23.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search