Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Biała Sobota w Szpitalu Specjalistycznym im. prof. Emila Michałowskiego

Medic 563425 1280

Trwa „biała sobota”. Warto skorzystać z bezpłatnych badań oferowanych przez Szpital Specjalistyczny im. prof. Emila Michałowskiego w Katowicach.


Przypomnijmy, że 4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem, jednakże katowicki szpital już dziś przypomina o niezbędnej profilaktyce, organizując Białą Sobotę – akcję bezpłatnych badań dla kobiet i mężczyzn.


- To zachęta do odpowiedniej profilaktyki i regularnych wizyt u urologa, dzięki którym można wyeliminować chorobę już na wczesnym etapie – mówią przedstawiciele szpitala. Wyjaśniają też, że najczęściej występującym nowotworem w obrębie układu moczowo-płciowego jest w Polsce rak pęcherza moczowego. Każdego roku notuje się ponad 6 tys. nowych zachorowań. To czwarty co do częstości występowania nowotwór złośliwy u mężczyzn i ósmy wśród kobiet. Najczęściej dotyka osoby po 50. roku życia.


Urolodzy ze Szpitala Specjalistycznego im. prof. Emila Michałowskiego w Katowicach zachęcają do przeprowadzenia badań diagnostycznych. 1 lutego w godzinach 9:00-12:00 w placówce odbędzie się Biała Sobota. W ramach akcji profilaktycznej, mężczyźni i kobiety będą mogli skorzystać z badań zupełnie za darmo.


Dziś oprócz konsultacji urologicznej i badania USG układu moczowego, które przewidziano dla obu płci, kobietom zostanie zmierzone ciśnienie i tętno, a mężczyznom pobrana krew do badań PSA, czyli swoistego antygenu gruczołu krokowego. Każdego roku bowiem raka prostaty diagnozuje się u ponad 15 tys. mężczyzn.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search