Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Bijatyka na katowickim rynku. Demonstracja Stop agresji Armenii przeciwko Azerbejdżanowi zakończyła się szarpaniną

Katointerwencja

Bijatyka w Katowicach. Blisko 40 osób na rynku okładało się pięściami i butelkami. Chodziło o wojnę na Kaukazie. Jedna grupa wspierała Armenię, druga Azerbejdżan.

Wczoraj po południu odbyła się pokojowa manifestacja pod hasłem „Stop agresji Armenii przeciwko Azerbejdżanowi”. Uczestnicy zgromadzenia protestowali przeciwko Armenii walczącej z Azerbejdżanem o Górny Karabach.

W demonstracji brało udział 20 osób. Gdy się skończyła, po godz. 18 na rynek weszła grupa licząca blisko 20 osób. Zaczęli bić i kopać protestujących. Okazało się, że napastnicy byli sympatykami Armenii.

- Pomiędzy zebranymi doszło najpierw do utarczki słownej, a następnie do przepychanek - Informuje katowicka policja. - Strony zostały rozdzielone i wylegitymowane. Zabezpieczony został monitoring. W wyniku podjętych działań dwie osoby zostały zatrzymane. Są to mężczyźni w wieku 40 lat. Czynności w sprawie trwają – dodają.

Bijatykę zobaczyli katowiccy policjanci, którzy byli obecni na miejscu. Potrzebowali wsparcia, w końcu w awanturze uczestniczyło około 40 osób. Na miejsce przybyli strażnicy miejscy i funkcjonariusze oddziału prewencji. Wszystkich awanturników wylegitymowano. Dwie osoby zostały zatrzymane – mężczyzn w wieku 40 lat.

fot. Komenda Miejska Policji w Katowicach 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search