Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

CBA wkroczyło do budynku Solidarności. Szukali dokumentów o JSW Innowacje

Solidarnosc

CBA wtargnęło do budynku śląsko-dąbrowskiej Solidarności. Mieli zabezpieczać dokumenty w spółce należącej do Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki.

Jak podaje Wybrocza, agenci CBA zabezpieczyli w biurowcu śląsko-dąbrowskiej Solidarności dokumenty w spółce należącej do Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki. W budynku mieści się siedziba Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarności” oraz należącej do niego spółki „SG”.

Nakaz ich zabezpieczenia wystawili śledczy z Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Zajmują się postępowaniem dotyczącym nieprawidłowości w JSW Innowacje. Prokuratura nie chce udzielać informacji w tej sprawie.

Według informacji Wyborczej śledczy sprawdzali umowy ze spółką JSW Innowacje, która jest związana z państwową Jastrzębską Spółką Węglową. Miały dotyczyć doradztwa public relations, budowania wizerunku i przygotowywania publikacji prasowych. Spółka „SG” miała na tym zarobić 614 tys. zł.

CBA zaczęło interesować się sprawą po liście związkowców, którzy alarmowali, że spółka zawiera umowy, nieprzynoszące korzyści.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search