Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Chcesz płacić 50% mniej za prąd? Katowice mają nowy biurowiec

GPP Bloch 1024x681

Za klika dni GPP otworzy czwarty budynek wchodzący w skład parku biznesowego przy ul. Konduktorskiej w Katowicach. To pierwszy budynek plus energetyczny w Katowicach, czyli taki który sam wytwarza energię elektryczną.

Coraz więcej powierzchni biurowych w Katowicach

Rynek nieruchomości komercyjnych rozwija się bardzo szybko. Katowice to miasto, które dzisiaj ma swoje 5 minut i staje coraz modniejsze do prowadzenia biznesu. W samym 2018 do użytku został oddany biurowiec KTW projektu Przemo Łukasika. Przy zbiegu Grundmanna i Chorzowskiej rozpoczęły się przygotowania do budowy dwóch biurowców Face gdzie inwestorem jest Echo Investments. Na dziś Katowice są w pierwszej 5 największych graczy w Polsce pod względem dostępnej powierzchni biurowej. Trend ten będzie na pewno się utrzymywał patrząc na plany kolejnych inwestorów. Metropolia ze swoimi uczelniami, dostępem do pracowników i niższymi cenami niż w Warszawie czy Poznaniu jest postrzegana jako bardzo dobra lokalizacja biznesowa. Świadczą o tym biura takich gigantów jak IBM, Fujitsu, Epam czy Sapiens.
Szacuje się, że w ciągu najbliższych 3 lat zatrudnienie w sektorze otoczenia biznesu w aglomeracji wzrośnie o około 20 tysięcy osób. Na dzisiaj już w tym sektorze przemysłu pracuje ponad 20 tysięcy pracowników. Z tych wyliczeń jasno wynika, że Katowice potrzebują kolejnych centrów biznesowych, które pozwolą na stworzenie w sercu miasta prawdziwego City.

GPP Business Park ciekawym miejscem dla twojego biznesu

Jednym z najprężniej rozwijających się centrów biznesowych jest kompleks usytuowany przy ul. Konduktorskiej. Właściciel kompleksu od 2005 zajmuje się rewitalizacją terenów poprzemysłowych i nadawaniu im nowych funkcji biznesowych. Najnowszym projektem jest nowy biurowiec Bloch – nazwany na część Noblisty Konrada Blocha, wywodzącego się ze Śląska.
Czwarty już biurowiec w kompleksie to próba stworzenia budynku jak najbardziej przyjaznego środowisku. Co szczególnie dzisiaj, gdy jakość powietrza jest tak zła, jest bardzo istotne. Zastosowane w budynku rozwiązania pozwolą by był on plus energetyczny w obszarze wentylacji, ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej. Energia potrzebna do zasilania pomp i wentylatorów pochodzić będzie z zainstalowanych na dachu paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo w budynku znajdą się pompy do trigeneracji (jednoczesna produkcja energii elektrycznej, cieplnej i chłodu). Budynek ma 7 kondygnacji naziemnych, jedną podziemną i powierzchnię 7500 metrów kwadratowych. Na dzisiaj już ponad 90% powierzchni posiada najemców.

Katowickie City

Przeobrażenie jakie przeszło centrum Katowic w ciągu ostatnich 15 lat jest niezaprzeczalne. Kierunek obrany jeszcze przez prezydenta Uszoka i kontynuowany przez Marcina Krupę otworzył Katowice na międzynarodowy biznes. Szereg inwestycji komercyjnych jest uzupełnionych przez przedsięwzięcia miejskie, które stworzyły i zdefiniowały na nowo śródmieście naszego miasta. Dworzec kolejowy, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, inwestycje Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego stymulują kolejne projekty komercyjne. Dzisiaj jesteśmy świadkami transformacji miasta, która dokonuje się na naszych oczach. Dla wszystkich, którym zawdzięczamy kierunek, w którym rozwijają się Katowice ogromne brawa. Od czwartku w MCK będzie można dowiedzieć się o kolejnych inwestycjach i trendach na rynku nieruchomości podczas 4 design days.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search