Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Chcesz zostać policjantem? Sprawdź, czy zdasz test!

8

Katowicka policja zaprasza na próbne testy sprawności fizycznej. Zainteresowanie wciąż rośnie.

Dasz radę?

Wielu małych chłopców marzy, by pewnego dnia zostać policjantem. Chcieliby łapać złodziei, brać udział w szalonych pościgach za przestępcami i generalnie: ratować świat. Na dalszych etapach edukacji okazuje się, że praca funkcjonariusza to nie tylko bohaterskie przygody i kolejne awanse. Czasami trzeba zająć się na przykład kontrolą trzeźwości kierowców, albo przysiąść do "papierkowej roboty". Jednak, jak się okazuje, wielu osób wcale to nie zraża, a zainteresowanie aplikacją do służb mundurowych nie słabnie. 

Widać to miedzy innymi we frekwencji podczas wydarzeń organizowanych przez policję. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej w Katowicach wciąż przyjmują zainteresowanych przykładowym testem sprawnościowym. Taki sprawdzian jest częścią procesu kwalifikacyjnego, jaki przechodzą kandydaci na przyszłych mundurowych. Pracownicy Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej zapraszają wszystkich chętnych do sprawdzenia swoich możliwości w praktyce. 

Sprawdź się 

Testy odbędą się w kolejne środy: 9, 16 oraz 23 września na terenie Oddziału Prewencji Policji w budynku przy ulicy Koszarowej 17. Ze względu na dużą popularność zajęć, organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisywanie się pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszystkich wahających się zapewniamy, że spotkanie ma jedynie charakter otwarty i udział w nim nie oznacza jednoczesnej chęci wstąpienia w szeregi policji. 

Podczas zajęć każdy może liczyć na wsparcie i profesjonalne rady ze strony policyjnych instruktorów - zapewniają organizatorzy. - Spotkania takie umożliwiają bezpośrednie zapoznanie się z procesem rekrutacji, a także na zweryfikowanie swoich umiejętności i kondycji fizycznej oraz zdiagnozowanie ewentualnych elementów wymagających poprawy - tłumaczą.

fot. Komenda Miejska Policji w Katowicach

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search