Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Chcesz zostać strażnikiem miejskim? Rekrutacja trwa!

Previous Next

Komenda Straży Miejskiej w Katowicach poszukuje nowych pracowników. Wyjaśniamy, jakie kryteria trzeba spełnić, by wziąć udział w procesie rekrutacyjnym.

Sprawdź, czy się nadajesz

Straż miejska poszukuje sześciu śmiałków, którzy chcieliby wstąpić w ich szeregi. Ochotnicy mają coraz mniej czasu na składnie dokumentów. Ostateczna data to 22 września. Jaki ma być kandydat idealny? Przede wszystkim musi być obywatelem naszego kraju, który ukończył 21 lat i ma uregulowany stosunek do służy wojskowej. Dodatkowo powinien posiadać wykształcenie co najmniej średnie, wykazać niekaralność sądową oraz cieszyć się nienaganną opinią. Oczywiście, z racji czekających na niego wyzwań, dobrze jest, jeśli przyszły strażnik odznacza się dobrą sprawnością fizyczną.

Jak zaznaczają mundurowi, ich praca to czasami ciężkie i wymagające wyzwanie. Jednak zachęcają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym. Wybrane sześć osób zostanie odpowiednio przeszkolone podczas kursów i praktyk przy patrolach Straży Miejskiej. Grupa dowie się, jak prawidłowo interweniować w przypadkach naruszenia porządku publicznego, a także pozna zagadnienia związane z prawem.

Pomoc niesiona mieszkańcom Katowic, czuwanie nad spokojem i porządkiem publicznym w mieście to honor i zaszczyt . Jako funkcjonariusz będziesz dbać o bezpieczeństwo i chronić porządku w stolicy naszego regionu - podkreślają organizatorzy rekrutacji.

Dlaczego warto?

Oczywiście praca w służbach mundurowych to nie tylko wymagania, ale również benefity. Czego mogą się spodziewać przyszli strażnicy?

  • Wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 2 695,00 złotych brutto
  • Dodatek za wieloletnią pracę (5-20%) uzależniony od posiadanego stażu pracy
  • Pierwsza umowa zawarta na czas określony trwający 12 miesięcy, w czasie której aplikant przechodzi obowiązkowe szkolenie podstawowe w ramach adaptacji zawodowej. Po roku zatrudnienia i pozytywnie zdanym egzaminie kończącym szkolenie: możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony i awans na stanowisko młodszego strażnika z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości 3 055,00 złotych brutto
  • Możliwość dalszych awansów
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „13-tka”
  • Bezpłatne szkolenia
  • Preferencyjne ubezpieczenia grupowe

Wszystkie pytania i wątpliwości rozwiewa Zespól Kadr i Szkolenia, z którym można skontaktować się telefonicznie pod numerem: 324 940 206. 

fot. Straż Miejska w Katowicach 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search