Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Chciał przekupić policjantów oferując im 2 tysiące złotych

Policjalogo

Pijany 35-latek chciał ofiarować policjantom 2 tysiące złotych łapówki. Jego plan się jednak nie powiódł... a zamiast wrócić do domu, trafił do aresztu.W sobotę, 2 maja, mundurowi zostali wezwani do jednego ze sklepów w Sosnowcu. Powodem interwencji miał być przebywający tam pijany mężczyzna, który wymagał pomocy. Jak wyjaśnia oficer prasowy katowickiej policji, ze względu na stan upojenia alkoholowego, funkcjonariusze podjęli decyzję o umieszczeniu 35-latka w izbie wytrzeźwień. Wtedy mężczyzna odparł, że jest zakażony koronawirusem.

W związku z zaistniałą sytuacją zamiast na izbę wytrzeźwień, trafił do szpitala w Katowicach, gdzie przeprowadzono stosowne badania. Gdy okazało się, że kłamał, postanowił przekonać policjantów, by zapomnieli o całej sprawie, a następnie puścić go wolno. Jako argumentu, użył pieniędzy. Oferując mundurowym 2 tysiące złotych sądził, że uda mu się ich przekupić. Łapówka nie została jednak przyjęta, a 35-latek trafił do aresztu.

Decyzją prokuratora, na czas trwającego postępowania, został on objęty policyjnym dozorem. Dodatkowo, zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. zł. Za popełnienie przestępstwa korupcyjnego, podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search