Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Ciężarówki blokują DTŚ w Katowicach. Warunki są tragiczne

Previous Next

Warunki na drogach są tragiczne. Szczególnie na DTŚ - tiry blokują drogę i nie potrafią ruszyć z miejsca. Kierowcy musza uzbroić się w cierpliwość, bo czeka ich kilka godzin stania w korkach.  

Na DTŚ na wysokości całej estakady samochody ciężarowe nie potrafią ruszyć z miejsca. Korki są także na autostradzie A4. Warunki pogodowe delikatnie mówiąc, nie sprzyjają dzisiaj kierowcom.

Jak podaje Śląska Policja od północy zanotowano już ok. 50 kolizji! W Rudzie Śląskiej w kierunku Gliwic na DTŚ ford wjechał w bariery. Kolizje odnotowano także w Zabrzu w stronę Gliwic. Przypominamy, że na DTŚ szczególnie niebezpieczny jest tzw. zakręt idiotów, na którym niemal codziennie są wypadki samochodowe. Większość kierowców wchodzi w zakręt ze zbyt dużą prędkością, co zwykle kończy się tragicznie.

Wcale nie jest lepiej na DK86. Kierowcy jadący do Katowic nadal stoją w korkach. Podobna sytuacja jest na DK94 w Dąbrowie Górniczej i S1 w Mysłowicach.

Co ciekawe, według Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad wszystkie drogi krajowe w woj. śląskim są już przejezdne. Warunki jednak dają wiele do życzenia. Dalej występuje błoto pośniegowe oraz w niektórych miejscach oblodzenie nawierzchni.
Synoptycy zapowiadają na dzisiaj dalsze opady śniegu, a nawet zamiecie, które będą spowodowane przez wschodni i północno-wschodni wiatr, w porywach może mieć nawet 60 km/h. Musimy uważać na drogach. Warunki są fatalne. Niewykluczone, że będziemy się musieli nastawić także na gołoledź.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Drogi na Śląsku miejscami oblodzone. Warunki na dzisiaj fatalne

fot. M. Czajka 

Zobacz więcej:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search