Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

CINiBA uruchomiła książkomaty. Będzie można bezpiecznie wypożyczyć książki

Skrytki

Uruchomiono książkomaty, które będą umożliwiały wypożyczanie publikacji znajdujących się w CINiB-ie w czasie, kiedy ze względu na ograniczenia, biblioteka nie może działać w pełni. Ich funkcję będą pełniły skrytki depozytowe, które znajdują się na poziomie 0 w holu głównym. 

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla studentów, szczególnie dla tych, którzy są w trakcie pisania prac dyplomowych - w CINiB-ie uruchomiono książkomaty, które będą umożliwiały wypożyczanie książek. Ich funkcję będą pełniły skrytki depozytowe, które znajdują się w holu głównym, na poziomie 0, tuż obok szatni. Do budynku będzie można wejść od strony ul. Chełkowskiego.

Zamówienia należy składać drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), a ich odbiór będzie możliwy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.

Warunkiem skorzystania z usługi jest posiadanie aktywnego konta w CINiB-ie nieobciążonego zaległościami. Jak wypożyczyć książkę na nowych zasadach? Czytelnik w katalogu internetowym Integro będzie musiał wyszukać potrzebne pozycje ze zbiorów CINiB-y (oznaczone jako „Dokumenty do wypożyczania”), a następnie zamówić je mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zamówieniu mailowym należy podać dokładne dane bibliograficzne książki: autor, tytuł, miejsce i rok wydania, możliwie także sygnaturę i/lub link do katalogu. Następnie pracownik biblioteki zweryfikuje adres mailowy z danymi w systemie bibliotecznym i po skompletowaniu zamówienia zarejestruje wypożyczenie na koncie czytelnika. Później wyśle zwrotnego maila z informacją o możliwości odbioru zamówionych pozycji oraz o czasie, w jakim należy odebrać zamówienie. Limit jednorazowego zamówienia wynosi 5 egzemplarzy. Łączna liczba wypożyczonych książek nie może przekraczać limitu wypożyczeń dopuszczalnego dla danego konta zgodnie z Regulaminem udostępniania zbiorów w CINiB-ie. Książkomat nie przyjmuje zwrotów książek. Publikacje można oddać za pośrednictwem całodobowej wrzutni znajdującej się na zewnątrz biblioteki. Pamiętajmy, że podczas korzystania w usługi obowiązują powszechne zasady związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search