Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Cmentarze we Wszystkich Świętych zamknięte

Mateusz

We Wszystkich Świętych na cmentarze nie pójdziemy. O decyzji rządu poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że wszystkie cmentarze w kraju zostaną zamknięte na Wszystkich Świętych.

- Wielu ze starszych ludzi, którzy by poszli na cmentarz, mogłoby tam po trzech tygodniach leżeć – alarmuje premier Mateusz Morawiecki.

- W sobotę i niedzielę będą zamknięte cmentarze – mówi premier Mateusz Morawiecki. - Czekaliśmy z tą decyzją, ponieważ żyliśmy nadzieją, że liczba zakażonych będzie malała – dodał. - Tradycja jest mniej ważna niż życie. Liczba zachorowań każdego dnia jest wyższa i nie możemy pozwolić, żeby przed cmentarzami czy w komunikacji gromadziły się duże grupy osób. Wielu ze starszych ludzi, którzy by poszli na te cmentarze, mogłoby tam po trzech tygodniach leżeć – informuje premier Mateusz Morawiecki.

W grudniu będzie odmrożenie niektórych branż?

Premier zapowiedział, że w grudniu rząd prawdopodobnie odmrozi niektóre branże.

- W listopadzie musimy zostać w domach, obniżyć poziom zachorowań. W gruddniu mam nadzieję, że będziemy mogli już odmrażać te niektóre branże, a możliwe, że i pod koniec listopada – mówi premier.

„Sprawy światopoglądowe odłóżmy”

Strajki Kobiet premier Mateusz Morawiecki skomentował dosyć krótko.

– Ostatnio podzieliły nas Polaków sprawy światopoglądowe, ale teraz odłóżmy je, żeby skutecznie zwalczyć epidemię. Możemy się spierać o te bardzo ważne kwestie, ale najpierw zadbajmy o życie naszych rodziców i dziadków – mówi Mateusz Morawiecki. Obiecał również, że dwa pierwsze punkty kompromisu aborcyjnego – czyli gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej i zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (do 12 tygodni od początku ciąży) zostaną nienaruszone.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search