Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Covidowy Marsz Autonomii. Tylko na zapisy!

Marsz

W sobotę, 11 lipca, w Katowicach obędzie się 14. Marsz Autonomii organizowany przez Ruch Autonomii Śląska. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, będzie mogła w nim wziąć udział ograniczona liczba osób.

Marsz Autonomii odbywa się co roku w okolicy 15 lipca, czyli w rocznicę uchwalenia Statutu Organicznego Województwa Śląskiego. W tym roku minie równo sto lat od tego wydarzenia.

- Niestety, z uwagi na obecną sytuację stulecia autonomii nie możemy obchodzić z rozmachem godnym tej okazji. Wprowadzone z powodu epidemii obostrzenia umożliwiają przeprowadzenie Marszu Autonomii, zaplanowanego na sobotę 11 lipca, jedynie na ograniczoną skalę – tłumaczy Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska.

W obecnych warunkach w Marszu Autonomii może wziąć udział tylko 150 osób. Ruch Autonomii Śląska wprowadził więc imienne zapisy na marsz, wyłącznie dla osób pełnoletnich, a zgłoszenia przyjmuje organizator.

RAŚ chce wywiesić 100 flag na 100-lecie autonomii

Regionaliści chcą podkreślić uroczysty charakter setnej rocznicy nadania autonomii województwu śląskiemu i z tej okazji zamierzają w ważnych miejscach regionu wywiesić wielkoformatowe flagi Górnego Śląska i okolicznościowe banery.

- Zwracamy się z apelem o wskazanie miejsc, które mogą zostać udekorowane w ten szczególny sposób, zachęcamy także do finansowego wsparcia tej inicjatywy - informacje o zbiórce publikowane są na stronie www.autonomia.pl oraz na stronie Ruchu Autonomii Śląska na Facebooku – mówi przewodniczący RAŚ.

Marsz Autonomii co roku przebiega podobną trasą. Rozpoczyna się na katowickim Placu Wolności, a kończy na Placu Sejmu Śląskiego, gdzie po okolicznościowych przemówieniach zazwyczaj odbywał się Dzień Górnośląski.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search