Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Czy w Katowicach trudno zdać egzamin na prawo jazdy?

Auto 3222366 1280

W którym mieście najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy? Wielu kursantów nie bez kozery podchodzi do egzaminu w zupełnie innym mieście niż miesza. Powodem tej decyzji jest nie tylko układ drogowy miejscowości, ale też statystyki dotyczące zdawalności.

Okazuje się, że łatwiej zdać część praktyczną i uzyskać uprawnienia do kierowania pojazdami w mniejszych ośrodkach niż w miastach wojewódzkich. Jednakże w przypadku zdawalności teoretycznej części egzaminu jest odwrotnie. Zgodnie z analizami ekspertów rankomat.pl najczęściej egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B zdają kursanci w Jeleniej Górze (53%), a najrzadziej w Łodzi (24,9%). Z kolei najwyższy odsetek zdawalności części teoretycznej kursu notuje się w Lublinie (58,9%), a najniższy w Bolesławcu (45,2%).

Wysoki odsetek zdawalności zanotowały również ośrodki w Rzeszowie, Bydgoszczy (58,5%) i w Łodzi (58,2%). Natomiast najrzadziej kursanci zdają egzamin teoretyczny w Gorzowie Wlkp. (48,8%). Nieco łatwiej uzyskać możliwość rozpoczęcia praktycznej części egzaminu w Opolu (52,3%) oraz Olsztynie (55,1%).

A jak sprawa wygląda w Katowicach?

Tutaj zdawalność egzaminu teoretycznego wynosi 57,8 proc., co powoduje, że stolica województwa śląskiego plasuje się na piątym miejscu pod względem zdawalności. Jeżeli chodzi o egzamin praktyczny to Katowice są na dziesiątym miejscu, a zdawalność wynosi 30,4 proc.

fot. pixabay.com

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search