Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Darmowa kolej na Śląsku.. i nie tylko!

Pociag Na Torach 1024x683

„Kolej na ferie” to akcja zainicjowana przez Marszałka Województwa Śląskiego. Dzięki niej od 9 do 24 lutego dzieci i młodzież będą mogli podróżować pociągami Kolei Śląskich za darmo.

Legitymacja zamiast biletu

Jak podają Koleje Śląskie, pomiędzy 9 a 24 lutego niepełnoletni pasażerowie ich linii nie muszą posiadać biletu w czasie przejazdu pociągiem. Wystarczy, że młody człowiek w czasie kontroli okaże swoją legitymację. Użyć jej mogą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych, jak również szkół branżowych i techników. Dzieci nie uczęszczające jeszcze do szkoły mogą natomiast skorzystać z oferty poprzez pokazanie przez opiekuna dokumentu potwierdzającego ich wiek.

Darmową koleją dokąd?

Młodzież oraz dzieci nie muszą w okresie ferii nabywać biletu na przejazd pociągiem Kolei Śląskich niemalże każdej relacji. Jedynym wyjątkiem jest przygraniczne połączenie Chałupki-Bohumin. Najprawdopodobniej najatrakcyjniejszymi trasami okażą się te kończących się w miejscowościach wypoczynkowych. Koleją Śląską dojedziemy do Zwardonia, Wisły i Ustronia. Jednak największym i najmilszym zaskoczeniem dla pasażerów może być fakt, że młodzi za darmo będą mogli dojechać także do „zimowej stolicy Polski” - Zakopanego.

Sprawdź pełny rozkład połączeń Kolei Ślaskich.

Promocja Kolei Śląskich

Wszystkie dzieci nasze są

Promocja dedykowana jest nie tylko dzieciom mieszkającym w województwie śląskim. Z darmowych przejazdów będą mogli skorzystać wszyscy młodzi ludzie przebywający na Śląsku, niezależnie od miejsca swojego zamieszkania.

Celem akcji jest nie tylko ulżenie rodzicom w wydatkach, ale także uświadomienie młodemu pokoleniu korzyści płynących z korzystania z kolei. „Chcemy od najmłodszych lat pokazywać mieszkańcom, że transport niskoemisyjny ma same zalety” – mówił Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search