Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Diler pójdzie siedzieć z powodu karmy (wideo)

Psia Karma 1024x683

W tej sprawie wcale nie chodzi o hinduską karmę. Jest za to motyw indyjskiej konopi. Powodem zatrzymania 39-letniego mężczyzny było złapanie go na gorącym uczynku w czasie próby kradzieży psiej karmy. W skutek policyjnej akcji okazało się, że sprawca jest plantatorem i dilerem marihuany. Taka karma.

Psia.. karma! Za całe 28 złotych

Zdarzenie miało miejsce w sklepie przy ulicy Dudy-Gracza w Katowicach. Mężczyzna w wieku 39 lat próbował ukraść suchą karmę dla psa, ale został złapany na gorącym uczynku. Obsługa wezwała policję, która po przyjeździe na miejsce przeszukała podejrzanego. Nie znaleziono przy nim żadnych innych produktów sklepu. Gdyby na tym się skończyło, sprawca otrzymałby tylko mandat karny i grzywnę do opłacenia.

[caption id="attachment_770" align="aligncenter" width="970"]Zabezpieczona konopia Śląska Policja zabezpieczyła kilogram suszu marihuany w miejscu czasowego pobytu zatrzymanego. (fot. Śląska Policja)[/caption]

W skutek przeszukania funkcjonariusze ustalili jednak, że mężczyzna miał w kieszeni 6 gramów suszu marihuany. Jej posiadanie jest w naszym kraju zabronione. W takiej sytuacji prawo przewiduje możliwość przeszukania mieszkania zatrzymanego. Wszystko po to, aby sprawdzić, czy osoba ta nie zajmuje się produkcją lub dystrybucją narkotyków. Policjanci ustalili miejsce czasowego przebywania mężczyzny i przeszukali je. Znaleźli ślady wskazujące na to, że kiedyś była tam plantacja marihuany.

„39-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty uprawiania i wytwarzania narkotyków”

- podaje funkcjonariuszka katowickiej policji Aneta Orman.

Ile mu grozi?

W Polsce za uprawianie i wytwarzanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie grozi jednak nawet do 8 lat odsiadki w więzieniu. Dlaczego? Ponieważ taki wyrok można otrzymać, gdy sprawa dotyczy znacznej ilości narkotyków. Na miejscu znaleziono kilogram gotowego suszu oraz służący do uprawy sprzęt.

[video width="1920" height="1080" mp4="https://katovice24.pl/wp-content/uploads/2019/02/slaska-policja-konopie.mp4"][/video]

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search