Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Diebold Nixdorf będzie miał siedzibę w Katowicach w budynku Brynów Center

Brynow

Kolejny przedsiębiorca jest zainteresowany naszym miastem. Tym razem Katowice mają stać się stolicą innowacji Diebold Nixdorf. Rozpoczęto już budowę zespołu zajmującego się opracowaniem i wdrażaniem nowatorskiego rozwiązania technologicznego. Co się z tym wiąże, powstanie blisko 100 nowych stanowisk pracy w naszym województwie.

Mimo że firma, ma już swoje biura w Warszawie i Szczecinie, swoją centralną lokalizację wytwarzania i dostarczania oprogramowania dla globalnych klientów sektora handlowego zlokalizowała właśnie w Katowicach, gdzie jest obecna już od ponad dwóch dekad. Siedziba firmy będzie znajdowała się w nowoczesnym budynku Brynów Center.

- Cieszę się, iż pomimo trudnych warunków gospodarczych i pandemii, Katowice nadal stanowią wyjątkowo atrakcyjne miejsce dla rozwoju międzynarodowego biznesu. Szczególnie budujący jest fakt, iż Diebold Nixdorf, funkcjonując w Katowicach od przeszło 20 lat, nadal znajduje możliwości dalszego wzrostu. Wynika to ze specyficznej kombinacji możliwości, jakie oferuje miasto i cały region, czyli dostępu do specjalistów IT, strategicznej lokalizacji w Europie oraz doskonałej infrastruktury lotniczej i drogowej. Warto również podkreślić, iż rozwijany lokalnie obszar będzie związany z innowacyjnymi technologiami, co pokazuje jak strategiczne jest dla inwestora katowickie biuro. Z dużą satysfakcją przyjęliśmy wiadomość o nowym projekcie Diebold Nixdorf. Życzymy sukcesu i dalszego wzrostu centrum – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Inwestorzy bardzo chętnie otwierają swoje filie w Katowicach i w sumie nic w tym dziwnego. To bardzo dynamicznie rozwijające się miasto, które na dodatek jest stolicą Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. To właśnie sprawia, że inwestorzy postrzegają je jako bardzo atrakcyjne miasto.

- Bardzo cieszymy się, że prace nad tak kluczowym projektem dla całego Diebold Nixdorf powierzono właśnie naszemu, katowickiemu oddziałowi. Oznacza to, że przez ostatnie lata udało nam się udowodnić kompetencje i zaangażowanie naszych pracowników. Z drugiej strony dla obecnych, jak i przyszłych pracowników, otwiera to nowe możliwości pracy, przy implementacji nowatorskich rozwiązań z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii chmurowych Microsoft Azure, konteneryzacją i programowaniem w .NET Core, Angular 10 oraz React – mówi Adrian Gawryś, dyrektor w katowickim oddziale Diebold Nixdorf.

Diebold Nixdorf rozpoczął już rekrutację pierwszych 50 nowych pracowników i planuje rozpoczęcie działalności nowego zespołu jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku. Równolegle z wprowadzeniem nowego projektu rozwijane są dotychczas funkcjonujące zespoły, dając potencjalnym pracownikom możliwość rozwoju w różnych obszarach i na różnych szczeblach kariery.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search