Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

DK86 w Katowicach będzie zamknięta przez 3 miesiące!

Osuwisko

Po ulewnych deszczach, które naruszyły nasyp wiaduktu przy DK86 w Katowicach na wysokości Giszowca, droga została zamknięta w obu kierunkach. Jak nieoficjalnie poinformował poseł Jerzy Polaczek, potrwa to co najmniej 3 miesiące.

Droga Krajowa nr 86 w Katowicach (ul. Pszczyńska) została zamknięta do odwołania w obu kierunkach. Chodzi o odcinek nad pierwszym wiaduktem za węzłem Murckowskim, nad linią kolejową – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak nieoficjalnie podał poseł PiS Jerzy Polaczek taki stan potrwa co najmniej 3 miesiące. Zespół ekspertów analizuje uszkodzenia, a dla kierowców wyznaczono objazdy.

Jak objechać zamkniętą DK86?

Otwarty dla ruchu pozostaje przejazd pod DK86, łączący ul. Kolistą z 73 Pułku Piechoty. Dla ruchu lokalnego, dzięki możliwości prawoskrętu w ulicę Kolistą, możliwy jest również dojazd z Tychów - drogą DK86 do katowickich dzielnic: Murcki, Giszowiec, Kostuchna. Do tych dzielnic, ruch lokalny  – od strony Sosnowca/centrum Katowic – może odbywać się przez Szopienice/Zawodzie – w kierunku na Nikiszowiec (wzdłuż ul. Szopienickiej) lub z ul. Murckowskiej (DK86) - poprzez ul. Gospodarczą i Górniczego Dorobku na Nikiszowiec, dalej do Giszowca i Murcek. Analogicznie ruch lokalny z Murcek i Giszowca do centrum Katowic może odbywać się ulicami Mysłowicką, Szopienicką, Górniczego Dorobku, Gospodarczą, odpowiednio w kierunku Szopienic, Zawodzia lub ulicy Murckowskiej DK86.

Objazdy wyznaczono także w ruchu tranzytowym. Na kierunku Tychy-Sosnowiec należy zjechać w Tychach na S1. Z S1 można skręcić w autostradę A4 i kierować się na Katowice lub Kraków, lub kontynuować podróż drogą S1 – w kierunku Dąbrowy Górniczej - do autostrady A1. Z kolei jadąc z Katowic – należy zjechać na autostradę A4 na Kraków – a następnie na S1 w Mysłowicach w kierunku na Tychy. Pojazdy jadące od strony Siewierza na Tychy – powinny na wysokości Podwarpia skręcić w S1. Ruch tranzytowy z ulicy Kościuszki DK81 od skrzyżowania z ulicą Kolejową w kierunku autostrady A4 kierowany będzie ulicami Brynowską i Mikołowską.

- Dla pracowników przedsiębiorstw znajdujących się wzdłuż wyłączonego odcinka DK86 bez możliwości dojazdu od strony Giszowca lub ul. 73 Pułku Piechoty wykonawca zapewnił dojazd, który koordynuje policja i pracownik ochrony – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Katowice.

Będzie więcej pociągów między Katowicami i Tychami?

Zarząd Transportu Metropolitalnego pracuje nad doraźną zmianą tras autobusów. Bieżące informacje można śledzić na stronie ZTM – w zakładce komunikaty. Koleje Śląskie poinformowały, że w związku z utrudnieniami na DK86, pracują już nad wzmocnieniem linii Katowice-Tychy. Na tej trasie będą m.in. jeździły wydłużone składy.

fot. GDDKiA

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search