Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Do restauracji Bułkęs w Katowicach przybywają tłumy. Lokal będzie otwarty również w poniedziałek

Bulkes Policja

W piątek informowaliśmy o hucznym otwarciu popularnej burgerowni Bułkęs w Katowicach. Mimo obostrzeń postanowili przyjmować swoich klientów. Ok. godz. 14 do lokalu wkroczyła policja wraz z sanepidem. - Za popełnione przez właściciela lokalu wykroczenie zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie – informuje katowicka policja. Lokal był otwarty również w sobotę.

Jak informuje katowicka policja, wraz z Państwową Inspekcją Sanitarną podjęła interwencję w restauracji Bułkęs, ponieważ mimo obowiązujących obostrzeń, lokal przejmował swoich klientów, którzy na miejscu jedli zakupione w restauracji posiłki.

- Za popełnione przez właściciela lokalu wykroczenie, zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Niestety wciąż wszyscy zmagamy się z konsekwencjami pandemii. Działalność wielu gałęzi gospodarki jest znacznie ograniczona, a funkcjonowanie niektórych podmiotów gospodarczych w taki sposób, jak było to wcześniej, jest zakazane. Wszyscy ponosimy konsekwencje takiego stanu rzeczy i wszyscy mamy wpływ na to, jak długo to jeszcze potrwa. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, nakazów i zakazów. Niestety, są osoby i podmioty, które świadomie i z premedytacją łamią te przepisy – informuje katowicka policja.

Żeby obejść przepisy, każdy z klientów został zatrudniony jako „tester smaku”. Frekwencja dopisała. Czytelnicy donoszą nam, że klienci zostali spisani w charakterze świadków popełnionego przez właściciela restauracji wykroczenia.

- Kontroli sanepidu w obstawie policji spodziewaliśmy się. Jak okazało się na miejscu dotyczyła „oceny bieżącego stanu sanitarno-higienicznego oraz zasad przestrzegania rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020” – wyjaśniają właściciele restauracji.

Dodają, że sama kontrola przebiegała bardzo sprawnie. - Panie z sanepidu wielokrotnie podkreślały, że kuchnia nie budzi zastrzeżeń. Dokładnie zostały opisane czynności, które wykonujemy w lokalu dla utrzymania reżimu sanitarnego dla gości przychodzących odebrać zamówienia na wynos i naszych pracowników, ponieważ na sali przebywały tylko osoby zatrudnione w Bułkęsie jako testerzy smaku i jakości oraz media. Policja tego dnia pojawiła się jeszcze dwa razy reagując na zgłoszenia, a ostatnia „obstawa” została z nami do samego końca, czekając aż nawet właściciele wyjdą z lokalu.

W sobotę, 16 stycznia, Bułkęs otwarto ponownie. Tłumy były większe niż w piątek. Tym razem nie było żadnych nalotów policji.

- Wczorajszy dzień pokazał nam również, że nie jesteśmy w stanie przy takim obłożeniu lokalu przyjmować dodatkowych zamówień na wynos, mimo zrezygnowania już z dowozów. Aby skrócić czas oczekiwania na dania w lokalu zmuszeni zostaliśmy w pewnym momencie całkowicie zrezygnować z zamówień na wynos. Czas oczekiwania wynosił 1-2h. Bardzo przepraszamy i liczymy na Waszą wyrozumiałość, nigdy nie mieliśmy takiego ruchu – informuje Bułkęs.

Bułkęs będzie otwarty w poniedziałek o godz. 14:00. W pozostałe dni tygodnia od 12:004

fot. Komenda Miejska Policji w Katowicach 

Zobacz więcej:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search