Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Do śląskich szpitali trafią przyłbice produkowane przez pracowników Kolei Śląskich

Previous Next

W walkę z podstępnym wirusem zaangażowały się także Koleje Śląskie, które produkują… przyłbice dla szpitali! Niebawem kilkaset z nich trafi do czterech śląskich lecznic w Katowicach, Zabrzu, Sosnowcu i Gliwicach.

Koleje Śląskie zainaugurowały nowe przedsięwzięcie w myśl zasady „Dbajmy o siebie nawzajem!”. Przyłbice wyprodukowane przez pracowników Kolei Śląskich trafią do czterech śląskich placówek medycznych. To Katowickie Centrum Onkologii, Szpital Miejski w Zabrzu, Sosnowiecki Szpital Miejski i Narodowy Instytut Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Gliwicach. Co ciekawe, z inicjatywą, by ręcznie montować przyłbice wyszli kolejarze, z twórcą projektu jest jeden ze szczecińskich inżynierów.

Jak wyjaśnia Magdalena Iwańska, rzecznik Kolei Śląskich, przyłbice te wykonane są z folii na co dzień służącej do bindowania i taśmy polipropylenowej. Natomiast całość spięta została zszywkami i specjalnymi spinkami ułatwiającymi zamocowanie przyłbic na głowie. Wszystko ręcznie robią sami pracownicy śląskiego przewoźnika na podstawie projektu i pomysłu jednego ze szczecińskich inżynierów. Warto podkreślić, że produkcja jednej przyłbicy trwa zdecydowanie krócej niż w przypadku druku 3 D, bowiem zajmuje zaledwie trzy minuty.

Skąd taki pomysł?

– Chcieliśmy dołożyć jako Koleje Śląskie swoją cegiełkę do tego, by w tak trudnym czasie wesprzeć tych, którzy najbardziej tej pomocy potrzebują. Kolejarze swoją pracę traktują jako służbę, a pomysł produkcji przyłbic jako podziękowanie naszych pracowników dla medyków, którzy teraz podczas swojej służby ratują ludzi – mówi Aleksander Drzewiecki, prezes Zarządu Kolei Śląskich.

Nie wszystkie przyłbice trafią jednak do śląskich szpitali. Część z nich otrzymają pracownicy Kolei. Produkcja trwa, a pierwsze egzemplarze trafią do placówek medycznych w ciągu najbliższych kilku dni.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search