Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Dostawczak blokował karetkę w Katowicach [VIDEO]

Dostawczak Na Dk 81

Kierowca samochodu dostawczego nie chciał ustąpić karetce jadącej na sygnałach. Nagranie tej sytuacji trafiło do sieci. Internauci są zbulwersowani.

W piątek kanał "Frustracje Drogowe" opublikował na portalu YouTube nagranie z wideorejestratora zamontowanego w kabinie karetki. Na filmie możemy zobaczyć sytuację, jaka miała miejsce na Drodze Krajowej nr 81 na granicy Mikołowa i Katowic.

Karetka poruszała się na sygnale w kierunku Katowic. Samochody znajdujące się na drodze zjeżdżały na bok, aby ułatwić jej przejazd. Wyjątkiem był kierującym białym dostawczakiem, który w chwili, gdy pojazd uprzywilejowany zaczął się do niego zbliżać, postanowił wyprzedzić jadące przed nim osobówki i nagle zmienił pas. Z powodu tego manewru karetka musiała znacznie zwolnić, a jej kierowca dodatkowo zaczął trąbić. Na niewiele się to zdało, bo samochód dostawczy wciąż trzymał się lewego pasa. Dopiero po przejechaniu kilkuset metrów kierujący wreszcie zdecydował się ustąpić jej miejsca.

Nagranie zbulwersowało widzów kanału. Użytkownicy YT nie szczędzą złych słów pod adresem kierowcy dostawczaka. Film trafił również na stronę główną portalu Wykop.pl, gdzie również zachowanie kierującego spotkało się z ostrą krytyką.

Co grozi za blokowanie przejazdu karetki?

Niestety podobne zachowania są częstym widokiem na polskich drogach. Tymczasem zgodnie z obowiązującym Prawem o ruchu drogowym "uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego, w szczególności przez niezwłoczne usunięcie się z jego drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się". Za utrudnianie przejazdu karetki grozi mandat do 500 złotych.

fot. YouTube / Frustracje Drogowe

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search