Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Dzień Kobiet 2021 Katowice. Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada manifestacje

Strajk Kobiet

Dzień Kobiet zapowiada się gorąco. W Katowicach szykują się masowe protesty. Ogólnopolski Strajk Kobiet szykuje manifestacje w całej Polsce. Standardowo nie zabraknie ich w naszym mieście.

Z okazji Dnia Kobiet, który przypada 8 marca w całej Polsce odbędzie się Ogólnopolski Strajk Kobiet. Protesty nie ominą także Katowic i innych miast w naszym regionie.

Strajk Kobiet 8 marca w Katowicach

Największy protest na Śląsku ma odbyć się w Katowicach 8 marca z inicjatywy Śląskiej Manify i Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Rozpocznie się o godz. 19 na katowickim rynku.

"To będzie Dzień Kobiet bez kompromisów! Dzień Kobiet z naszą siostrą Rewolucją!"

8 Marca to nie jest dzień goździków i rajstop. 8 Marca to dzień gniewu i walki. Dzień siostrzeństwa i solidarności, dlatego działamy wspólnie: Śląska Manifa i Ogólnopolski Strajk Kobiet Katowice! To dzień zmieniania świata, dzień robienia rzeczy, nasz dzień! – nawołują organizatorki. – To będzie Dzień Kobiet bez kompromisów! Dzień Kobiet z naszą siostrą Rewolucją! – dodają.

Aktywistki będą podczas wydarzenia zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy legalizującej aborcję oraz pod inicjatywą uchwałodawczą kierowaną do samorządu o dofinansowanie procedury in vitro.

fot. Magdalena Grabowska 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search