Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Dzisiaj Spacer z Siostrami. Start na katowickim rynku

Protest

Szykuje się poniedziałkowy „Spacer z siostrami”. Demonstracja ma się rozpocząć na katowickim rynku.

„Spacer z siostrami” zaplanowano na godz. 19. Rozpocznie się na katowickim rynku

- Pamiętajcie, że to spacer. Ubierzcie się wygodnie, nie zapomnijcie o maseczce, dystansie społecznym i kontakcie do prawnika/prawniczki. Interwencję macie prawo nagrywać, policjant ma obowiązek się wylegitymować , a Wy możecie odmówić przyjęcia mandatu – przypominają organizatorzy protestu.

Dodają, że nie wiadomo czy manifestacja będzie przebiegać tak jak poprzednie. - Nikt nie wie jak to dziś będzie wyglądać, ale prosimy, bądźcie ostrożni. Bezpieczeństwo przede wszystkim! – czytamy.
Protesty będą się odbywać teraz w poniedziałki.

Ogólnopolski Strajk Kobiet nawołuje teraz demonstrantów do protestów w poniedziałek.
Przypomnijmy, że kobiety w całej Polsce wyszły na ulice żeby wyrazić sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja z powodu dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją. Protesty odbywały się codziennie przez ponad dwa tygodnie. Ogólnopolski Strajk Kobiet nawołuje teraz do demonstracji w poniedziałki.

- Niech płoną co tydzień PONIEDZIAŁKI PROTESTU. W jakiejkolwiek sprawie wychodzimy, wychodzicie - róbmy to w poniedziałki. I tak, róbmy to razem! I tak, bądźmy solidarnie i solidarni. NIKT nie ma prawa powiedzieć protestującym - NIE WOLNO CI mieć danego postulatu, nie można, można później, masz mieć inne! Po naszym trupie! Każdy idzie w swojej sprawie, wszyscy razem! – czytamy na stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

fot. Magdalena Grabowska/@grabiszse

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search