Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Dzisiaj Strajk Kobiet w Katowicach. O której i gdzie się odbędzie?

Zdjecie

Co prawda nie ma poniedziałku, ale zapowiada się, że w Katowicach odbędzie się dzisiaj kolejny Strajk Kobiet. Protestują w ciszy będą manifestować swój sprzeciw wobec decyzji TK.

- Według narracji telewizji publicznej nasze protesty są "za wulgarne, za głośne, za agresywne". Tym razem staniemy na chwilę, ubrane/ni na czarno, z białymi świecami w dłoniach i w ciszy wyrazimy milczący sprzeciw wobec tego co się stało w warszawie i co się dzieje w kraju. A potem się zobaczy, co dalej - czytamy na stronie wydarzenia.

Przypomnijmy, że kobiety w całej Polsce wyszły na ulice żeby wyrazić sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja z powodu dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją. Protesty odbywają się już ponad trzy tygodnie. Ogólnopolski Strajk Kobiet nawołuje teraz do demonstracji w poniedziałki, ale zdarzają się przypadki, kiedy protesty odbywają się w inny dzień.

Strajk Kobiet w Katowicach GDZIE? O KTÓREJ?

Dzisiaj, 20 listopada odbędzie się „Milczący Protest – za Warszawę, za Polskę”. Demonstracja ma rozpocząć się o godz. 19.00 na Placu Kwiatowym.

KATOWICE. POLICJA SPISYWAŁA PROTESTUJĄCYCH

W ostatni poniedziałek podczas Strajku Kobiet, chociaż manifestacja była spokojna, policja zablokowała protestujących i zablokowała ich na rynku w Katowicach. Jak podaje infokatowice.pl wylegitymowano ok. 226 osób, które popełniły 228 wykroczeń. 96 zostało puczonych, 19 ukarano mandatami karnymi, a 113 odmówiło przyjęcia mandatów i skierowano wobec nich wnioski do sądu.

- Policja nie tłumaczyła dlaczego nas legitumuje - mówiła pani Kamila, która demonostrowała wczoraj na katowickim rynku. - Po prostu nie chcieli nas przepuścić do Urzedu Miejskiego, gdzie chcieliśmy zanieść tęczową flagę, ale widocznie władze miejskie albo władze państwowe się boją tęczowej flagi w związku z tym nas otoczyli i stwierdzili, że to jest nielegalne zgromadzenie. Stwierdzam, że to był spacer, spacer pod urząd na który nam nie pozwolono. Otoczono i wylegitymowano po kolei chyba wszystkich. Będę czekać na wezwanie, bo pewno to się tak skończy - dodaje.

TRANSMIJA NA ŻYWO ZE STRAJKU KOBIET 16.11.2020:

fot. Magdalena Grabowska 

Zobacz więcej:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search