Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Galerie handlowe zamknięte, klasy 1-3 przechodzą na nauczanie zdalne

Morawiecki

Musimy się nastawić na kolejne ograniczenia. Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział szereg kolejnych obostrzeń. Będą obowiązywać od 7 listopada.

Wygląda na to, że czeka nas kolejna powtórka z rozrywki. Od soboty, czyli 7 listopada zaczynają obowiązywać kolejne obostrzenia związane z epidemią koronawirusa.

- Liczba zakażeń w Europie przekroczyła 10 mln przypadków. Druga fala pandemii uderzyła w Europę i Polskę z niebywałą siłą. Dzisiaj zdaje się, że właśnie listopad będzie tym najtrudniejszym miesiącem w czasie pandemii. Przed nami arcytrudny czas – mówi premier Mateusz Morawiecki.

NOWE OBOSTRZENIA

Rozszerzenie nauczania zdalnego – do tej pory nauczanie zdalne było dedykowane klasom 4-8 szkoły podstawowej i uczniom szkół ponadpodstawowych. Od poniedziałku do 29 listopada do tego grona dołączą również dzieci klas 1-3 szkół podstawowych.

Ponadto każdy nauczyciel może domagać się zrefinansowania 500 zł kosztów sprzętu elektronicznego, który jest niezbędny do nauki zdalnej.

- Na wsparcie pracy zdalnej przez nauczycieli przeznaczamy rownież dodatkowy bon na zakup akcesoriów do pracy zdalnej - 500 zł – mówi premier.

Teatry, kina, muzea, galerie czy inne instytucje kulturalne są tymczasowo zamknięte. - Na tym etapie bardzo zasadnicze ograniczenia dotkną wszystkie placówki kultury - teatry, kina, muzea, teatry, galerie, wszystkie instytucje, które świadczą usługi kulturalne będą tymczasowo zamknięte, bo chcemy zmniejszyć ruch społeczny – wyjaśnia Mateusz Morawiecki.

Hotele – działalność hoteli będzie dostępna tylko dla gości, którzy podróżują służbowo

Zamknięcie galerii handlowych – ponownie galerie handlowe zostaną wyłączone z użytku, z wyjątkiem aptek i sklepów spożywczych,

Sklepy z mniejszą ilością kupujących – w mniejszych sklepach (do 100 mkw.), będzie mogła przebywać 1osoba na 10 mkw., zaś w sklepach o powierzchni powyżej 100 mkw. pozostaje 1 osoba na 15 mkw.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search