Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Niespodzianki na portalu erotycznym - niejeden się już przejechał

przeszukanie.jpg

Śląscy policjanci rozbili szajkę przestępców podejrzanych o rozboje. Grupa upatrywała swoje ofiary na portalu erotycznym.

Policjanci z Siemianowic Śląskich oraz Katowic natknęli się na trop grupy przestępców, która dokonywała rozbojów na mężczyznach. Podejrzane są dwie kobiety w wieku 20 lat i 21 lat oraz mężczyźni w wieku 38 lat i 37 lat. Osoby te nawiązywały kontakt z mężczyznami na portalu erotycznym, podając się za przedstawicielkę płci pięknej i proponując spotkania. Schemat działania zawsze był ten sam: mężczyzna przychodzący na spotkanie był dotkliwie bity, zabierano mu wszystkie kosztowności i wymuszano na nim oddanie karty bankomatowej wraz z kodem PIN.

O pierwszym rozboju została powiadomiona komenda z Siemianowic Śląskich. Funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie dotyczące napaści na mężczyznę podczas spotkania z kobietą, którą poznał na jednym z portali randkowych. Szczegółowe zeznania ofiary pomogły odtworzyć następujący przebieg wydarzeń: mężczyzna przyjechał na wcześniej umówione miejsce spotkania, po czym został napadnięty przez 3 osoby i dotkliwie pobity. Zabrano mu również wszystkie drogocenne rzeczy oraz wymuszono na nim przy użyciu broni palnej oddanie karty bankomatowej i podaniu kodu PIN. Zastraszony mężczyzna musiał udać się z nimi do pobliskiego bankomatu w celu wypłaty gotówki. Pokrzywdzonemu udało się wtedy uciec.

Identyczne zdarzenie miało miejsce następnego dnia w Katowicach. Siemianowiccy policjanci postanowili wówczas połączyć swoje siły z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach. Wspólne działania doprowadziły wkrótce do zatrzymania sprawców brutalnych przestępstw. Jednocześnie doszło do zatrzymań w kilku miejscach. W sprawie zostało zabezpieczonych wiele dowodów. Przeszukanie mieszkania i pojazdu, którym poruszali się przestępcy ujawniło posiadanie 2 sztuk broni palnej, którą posługiwali się podejrzani w czasie napadów.

Podejrzani po zatrzymaniu zostali doprowadzeni przed oblicze wymiary sprawiedliwości. Sąd zastosował środek zapobiegawczy wobec całej czwórki w postaci aresztu tymczasowego. Podejrzani spędzą najbliższe 3 miesiące za kratkami. Okazało się również, że ta grupa pobiła również kolejnego mężczyznę i okradła go na kwotę 3000 zł. Za przestępstwo rozboju z użyciem broni palnej grozi kara 15 lat pozbawienia wolności.

fot. slaska.policja.gov

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search