Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Gdzie nocują pociągi? Zwiedzanie bazy Kolei Śląskich

Bazakolejesleskie

Już jutro mali sympatycy kolei dowiedzą się gdzie nocują pociągi, skąd biorą prąd i jak wyglądają od spodu – a wszystko podczas zwiedzania bazy Kolei Śląskich.

To kolejna odsłona akcji „Kolej na ferie”. Uczestnicy wydarzenia zajrzą we wszystkie zakamarki bazy znajdującej się przy ulicy Raciborskiej w Katowicach i poznają „Koleje Śląskie” od kuchni. Dzieci będą mogły sprawdzić co znajduje się w kabinie maszynisty, porozmawiają z pracownikami kolejowymi i zwiedzą halę.
Jak informuje Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie, zainteresowanie zwiedzaniem bazy okazało się tak duże, że miejsca na pierwszą wycieczkę rozeszły się w 15 minut. Jednakże Koleje Śląskie uruchomiły drugą i trzecią turę wycieczek. 
Pierwsza wycieczka rozpoczyna się o godzinie 10, druga o 12. Na te przejście miejsca są już zarezerwowane. Zaplanowano jednak jeszcze trzecią wycieczkę – wyjazd na nią nastąpi o godzinie 14 z katowickiego dworca. - Wycieczkę rekomendujemy dla dzieci powyżej 5. roku życia, a zwiedzanie musi być pod opieką rodziców lub opiekuna. Opiekun dla siebie też musi mieć rezerwację – dodaje Magdalena Iwańska.
Wycieczka jest bezpłatna. System rejestracyjny ruszy dzisiaj o godzinie 18:00, a formularz rezerwacyjny można znaleźć TU
fot. Koleje Śląskie

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search