Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Global Office Park. W Katowicach powstają trzy ogromne wieżowce (WIDEO)

Gop 2

Trwają już prace nad Global Office Park, który będzie się składać m.in. z trzech ogromnych wież. W nich znajdzie się wszystko - od biur, przez sklepy aż po mieszkania.

Firma Cavatina Holding w Katowicach u zbiegu ulic Mickiewicza i Dąbrówki realizuje nową inwestycję. W tym miejscu powstaje Global Office Park, który będzie górować nad całą okolicą i zmienią ją nie do poznania.

Czym jest Global Office Park? To kompleks składający się z trzech wieżowców, które będą mieć po 100 metrów wysokości. Wszystkie wieże będą mieć wspólne podium, a w każdej znajdzie się 25 pięter. Samo podium ma mieć pięć kondygnacji.

Global Office Park, czyli mieszkania, sklepy i biura

Katowicka inwestycja ma łączyć funkcje handlowe, biurowe i mieszkaniowe. Na chętnych będzie czekać aż 670 nowoczesnych mieszkań w różnych wariantach metrażowych. Wspomniane już podium będzie przeznaczone na lokale gastronomiczne i usługowe. Z kolei naprzeciwko powstanie mniejszy budynek, w którym znajdą się biura.

Inwestor przewidział także dla wszystkich strefę sportowo-rekreacyjną, gdzie będzie można odpocząć. To pierwszy w województwie śląskim tak duży projekt typu mixed-use.

Na placu budowy prace są już coraz bardziej zaawansowane. Ukończono ścianę szczelinową, która będzie elementem nośnym konstrukcji wież biurowych, a także zaczęto budowę ściany szczelinowej pod budynek mieszkalny. W dodatku zabezpieczono wykop pod parking podziemny. Z kolei najniższy biurowiec ma już gotową konstrukcję parteru i podziemną halę garażową.

fot. cavatina.pl

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search