Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Innowacyjna elektrociepłownia biomasowa na Śląsku

Previous Next

Biomasowa elektrociepłownia może zrewolucjonizować rynek energetyczny na Śląsku. Odnawialne źródło energii będzie opalane biomasą - ekonomicznym i ekologicznym źródłem energii. Jednocześnie będzie produkowane ciepło jak i energia elektryczna. Swą działalność elektrociepłownia rozpocznie w II kwartale 2021 roku. O projekcie Green Power Plant rozmawiamy z Iwoną Kleinert - koordynatorką inicjatywy.

Czy elektrociepłownia jest projektem rewolucyjnym?

Elektrociepłownia do produkcji ciepła i energii elektrycznej wykorzystuje biomasę, która powstaje z ekologicznych odpadów biomasowych. Odpady te pochodzą z rynku tartacznego, leśnego i meblarskiego. Odnawialne źródło energii jest przystosowane do rygorystycznych regulacji w Unii Europejskiej. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie innowacyjny projekt Green Power Plant.

Może Pani rozwinąć?

Dzięki wzięciu udziału w innowacyjnym projekcie Green Power Plant możemy zainwestować swój kapitał w odnawialne źródło energii. Rozpoczęcie pracy elektrociepłowni przewidujemy na 30 czerwca 2021 rok. Elektrociepłownie dostosowaliśmy do wszystkich wymagań w Unii Europejskiej. W ramach spółki wyemitowaliśmy 80 tys. tokenów w sieci blockchain. Zainteresowane osoby w odnawialne źródło energii mogą wykupić token. Jeden token stanowi znak legitymacyjny do umowy pożyczki na uruchomienie powstałej już elektrociepłowni. Cena jednego tokena ustalona została na 50 PLN i stanowi swego rodzaju odpowiednik ceny 1 Gigadżula energii cieplnej. Green Power Plant zapewnia wykup wyemitowanych tokenów z rynku. W ramach tego mechanizmu będzie następował zwrot pożyczki z zyskiem.

Dlaczego warto przystąpić do tej inwestycji?

Z ofert sprzedaży prądu dostępnych na wolnym rynku, których nie zatwierdza prezes Urzędu Regulacji elektrycznej korzysta już ponad 5 mln gospodarstw domowych. Inwestycja w elektrociepłownie daje możliwość sprzedaży energii dowolnym odbiorcom na terenie gminy lub pięciu gmin ościennych. Do tego dochodzą możliwości sprzedaży energii w systemie wsparcia OZE lub kogeneracji do okresu 15 lat. Zgodnie z unijną dyrektywą od 2016 roku elektrownie i elektrociepłownie muszą zaostrzone normy emisji. W związku z tym kilka tysięcy ciepłowni i elektrociepłowni w Polsce zostanie zamkniętych lub przejdą gruntowną modernizację.

Gdzie można uzyskać więcej informacji?

Osoby zainteresowane tokenizacją zachęcam do odwiedzenia strony internetowej https://mosaico.ai/projects/greenpowerplant, na której można zapoznać się szerzej z naszym projektem. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości jestem do państwa dyspozycji pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu 601-474-799. Zapraszam do współpracy!

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search