Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach 2020 odwołany!

Jarmark

To już pewne. Jarmarku Bożonarodzeniowego na rynku w Katowicach nie będzie, podobnie jak na Nikiszu. Nie wykluczone, że pojawi się w styczniu, jeśli rząd zniesie obostrzenia.

Jarmark Bożonarodzeniowy Katowice 2020 - w tym roku się nie odbędzie  

Katowice, podobne jak inne miasta w Polsce, na przykład Gdańsk czy Wrocław, zrezygnowały w tym roku z Jarmarku Bożonrodzeniowego przez pandemię koronawirusa.

- Nie będzie straganów ani strefy gastronomicznej. Natomiast zależy nam na tym, by w #Katowice, w tym trudnym okresie, można było poczuć magię świąt Dlatego z początkiem grudnia zaczniemy włączać świąteczne iluminacje we wszystkich dzielnicach miasta i rozstawiać choinki – informuje Marcin Krupa, prezydent Katowic.

4 grudnia na katowickim rynku mają pojawić się atrakcje dla najmłodszych, m.in. bezpłatne lodowisko z ograniczeniem limitu osób w jednym czasie. Wszystkie atrakcje mają być na bieżąco dezynfekowane i dostępne z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Chcąc choć w pewnej części stworzyć „magię świat" i złagodzić rozczarowanie tych, którzy planowali udział w jarmarku, informujemy, że tuż przed Mikołajkami, 4 grudnia na katowickim rynku pojawią się niespodzianki, które wywołają uśmiech na twarzach szczególnie najmłodszych katowiczan – zapowiada Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji.

Magię świąt pomogą również poczuć świąteczne iluminacje. Lampki rozbłysną nie tylko na kilkumetrowej jodle w centrum, ale również na wielu innych ulicach naszego miasta. Choinki pojawiają się także w innych dzielnicach Katowic, m.in. przy ul. Jankego, Lwowskiej, Markiefki, Panewnickiej, La Ronda, Radockiego, Migdałowców, Uniczowskiej, Szopienickiej oraz na Rynku w Nikiszowcu i na Placu Grunwaldzkim. Zostaną zamontowane również świetlne fontanny. Będą na Sztucznej Rawie, Placu Miarki oraz Placu Andrzeja. Na Giszowcu natomiast pojawi się świetlny bałwanek, a na os. Witosa świetlna choinka.

- W pierwszej kolejności przede wszystkim najmłodszych zachęcamy do wysłania listu do św. Mikołaja – na naszym Rynku pojawi się specjalna skrzynka. A podczas rodzinnych spacerów warto zajrzeć także do centrum, bo będzie można tu zrobić sobie zdjęcie stając się elfem, czy też przy elementach naszych świątecznych iluminacji, m.in. znanym i lubianym napisie I love Katowice, czy karocy z reniferami – dodaje naczelnik.

Zamiast jarmarku, podczas którego można było zakupić świąteczne prezenty dla najbliższych, będzie dostępna Świąteczna Baza Przedsiębiorców, która pomoże nam wybrać upominki i dekoracje na Święta Bożego Narodzenia i jednocześnie wesprzeć lokalnych przedsiębiorców. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Nie wykluczone jednak, że świąteczny jarmark znów zagości na naszym rynku.

- Jeżeli obostrzenia sanitarne zostaną zniesione nie wykluczamy zorganizowania w styczniu Jarmarku Noworocznego – zapowiada Marcin Krupa.

Jarmark świąteczny Nikiszowiec 2020 odwołany

Jednym z najbardziej znanych jarmarków świątecznych w Polsce jest nasz lokalny jarmark na Nikiszu. Niestety ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 również się nie odbędzie.

- Z wielkim żalem informujemy, że z uwagi na sytuację epidemiologiczną podjęliśmy decyzję o odwołaniu tegorocznego Jarmarku Na Nikiszu. Nie wyobrażamy sobie, że zapraszamy Was wszystkich na radosne spotkanie z magicznym Nikiszowcem w momencie, gdy sytuacja jest tak dramatyczna i niestabilna. Nie możemy i nie chcemy ryzykować Waszym i naszym zdrowiem i życiem. Jest nam bardzo ciężko i będzie nam bardzo ciężko, ale innej decyzji nie mogliśmy podjąć – czytamy na fanpag’u Jarmark Na Nikiszu

fot. katoobywatel.katowice.eu

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search