Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Jazda podwyższonego ryzyka z koronawirusem na pokładzie

Bus 427960 1280

Regularne czyszczenie autobusów i tramwajów, automatyczne otwieranie drzwi, zmniejszenie liczby pasażerów – to tylko niektóre działania podjęte przez ZTM mające na celu ochronę pasażerów przez zakażeniem SARS-CoV-2. Pomimo tego trzeba mieć się na baczności, bowiem dziś każdy może być nosicielem tego wirusa.


Od kilku tygodni cały świat zmaga się z koronawirusem. Obowiązują specjalne obostrzenia, a wszyscy przewoźnicy stosują dodatkowe środki ochronne mające na celu minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się groźnego wirusa. Jednakże wiele osób nawet nie wie, że mogło się zarazić SARS-CoV-2, bowiem przechodzi chorobę lekko lub nawet bezobjawowo. Kolejki do pobrania wymazów są olbrzymie, a testów jest wciąż za mało, aby przebadać mogli się wszyscy.


Zdarza się zatem, że osoby zakażone nie wiedząc o chorobie podróżują komunikacją miejską, robią zakupy w supermarketach i codziennie chodzą do pracy, czyli po prostu żyją normalnie. Czy tak było w przypadku podróżnej jadącej w środowy poranek, 22 kwietnia, autobusem linii 655? Tego nie wiadomo. Tyski Sanepid poinformował, że osoba zarażona SARS-CoV-2 podróżowała 22 kwietnia ok. godz. 8:00 autobusem linii nr 655 z przystanku Orzesze Kościół w kierunku Mikołowa, następnie z Dworca Autobusowego w Mikołowie ok. godz. 8:30 autobusem linii 268 do przystanku Tychy Carboautomatyka przy ul. Budowlanych.


W związku z powyższym Sanepid apeluje, aby osoby podróżujące tymi liniami w podanych godzinach pilnie skontaktowały się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach na numery alarmowe, dzwoniąc na nr: 512 370 717 lub 517 497 829.

fot. pixabay.com

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search