Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Jest nadzieja dla basenu w parku Zadole. Katowice ogłosiły nowy przetarg

Od kilku miesięcy nic się nie dzieje na budowie basenu w Ligocie. Niebawem jednak możemy poznać nowego wykonawcę, który będzie miał za zadanie dokończyć inwestycję, z którą nie poradziła sobie poprzednia firma.

Katowice zdecydowały się na budowę trzech krytych basenów w różnych lokalizacjach. Wszędzie pojawiły się opóźnienia, ale inwestycje przy ul. Hallera i Kościuszki niebawem zostaną oddane mieszkańcom do użytku. Dużym problemem jest jednak basen, który powstaje w Ligocie na terenie parku Zadole.

We wrześniu ubiegłego roku władze Katowic zerwały umowę z wykonawcą, którym była firma Erbud. Wszystko przez ogromne opóźnienia, a w międzyczasie okazało się, że gliwicki Sąd Rejonowy rozpoczął postępowanie sanacyjne wobec wykonawcy. Od tamtej pory na terenie pływalni nic się nie dzieje.

Pojawiła się jednak nadzieja, że wszystko dobrze się skończy. Ogłoszono przetarg na dokończenie inwestycji. Oferty można składać do 25 marca, a nowy wykonawca będzie musiał zakończyć budowę najwcześniej pod koniec 2021 roku.

Tak odległy termin nie dziwi, bo inwentaryzacja wykazała, że do tej pory niewiele zrobiono. "Dziennik Zachodni" zdradza, że prace stanęły na wykonaniu robót żelbetowych do poziomu 0, podbasenia oraz wylaniu niecki pod basen sportowy i rekreacyjny.

Mieszkańcy Katowic z niecierpliwością czekają na otwarcie trzech pływalni w różnych częściach miasta. W ten sposób zrezygnowano z budowy jednego dużego aquaparku. Niebawem zostaną otwarte baseny przy ul. Hallera i Kościuszki. Tam na klientów będą czekać sześciotorowy basen sportowy, basen do nauki pływania, brodzik dla dzieci z atrakcjami i 80-metrowa zjeżdżalnia. Ponadto przygotowano także sale sportowe i sauny.

Atrakcyjnie wyglądają także ceny za bilety. Mieszkańcy Katowic będą mogli korzystać z basenów za 8 zł (bilety normalny) i 4 zł (bilet ulgowy). Klienci spoza miasta zapłacą jednak dwa razy więcej.

fot. kąpielsko Zadole w czasach świetności (fotopolska.eu/J. Siudecki)

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search