Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Już jutro Marsz na 11 listopada. Kolumna samochodów przejedzie przez Katowice

Flag 2833903 1280

Marsz na 11 listopada nie tylko odbędzie się w Warszawie, ale również w Katowicach, trochę jednak w bardziej nietypowej formie. Uczestnicy przejadą kolumną samochodów z biało-czerwonymi flagami. 

„Nie lewackie, prawicowe ale święto narodowe”

Na 11 listopada zaplanowano Marsz Wolności pod hasłem „Nie lewackie, prawicowe ale święto narodowe”. Odbędzie się o godz. 14.00. Przemarsz ma wystartować spod Spodka. Marek Jarocki złożył wniosek o zarejestrowanie demonstracji w Katowicach. Na początku chciał zorganizować w ramach Święta Niepodległości przejazd samochodów przez miasto. Wydarzenie miało mieć charakter patriotyczny, ale jednocześnie nie nawiązywać do nacjonalizmu. Kierowcy mieli przejechać ulicami Katowic z biało-czerwonymi flagami bez żadnych haseł i transparentów.

"Pójdziemy nielegalnie" 

Tymczasem wniosek został oddalony, ponieważ przejazd samochodów według urzędników nie można zakwalifikować jako zgromadzenie. Organizatorowi wydarzenia zaproponowano więc zarejestrowanie zgromadzenia stacjonarnie. Marek Jarocki zgłosił przemarsz przez centrum miasta na 1000 osób. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną władze miasta odrzuciły wniosek. Nic nie dało późniejsze złożenie odwołania do Sądu Okręgowego jak i Apelacyjnego.

- No cóż... jak w 1981 roku pójdziemy nielegalnie – zapowiada Marek Jarocki. Uczestnicy ostatecznie przejadą kolumną samochodów z wywieszonymi biało-czerwonymi flagami. 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search