Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Kąpielisko Fala - projekty są, czas na realizację. Wszystko w rękach władz Chorzowa

Previous Next

Wizualizacje kąpieliska „Fala” wyglądają naprawdę bardzo obiecująco. Żeby jednak rozpocząć realizację projektów potrzebny jest plan zagospodarowania przestrzennego, który należy do kompetencji miasta. Teraz wszystko w rękach prezydenta i radnych Chorzowa.

Początkowo koszt remontu kąpieliska „Fala” szacowany był na 30 mln zł. Fundusze miały pochodzić z budżetu Inicjatywy JESSICA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-20013. Prezes parku, Agnieszka Bożek zapowiada, że środki na remont kultowego obiektu zostały zwiększone.

- To jest bardzo ważna inwestycja, na którą oczekują mieszkańcy – mówi Agnieszka Bożek. – W pierwotnej wersji w programie JESSICA kwota wynosiła 30 mln zł. Zarząd podjął decyzję, żeby podnieść kwotę na około 60 mln zł. To pozwoli na zrealizowanie projektu w ciekawej i innowacyjnej opcji – dodaje.

Kąpielisko „Fala” ma się znajdować w samym środku chorzowskiego parku. Dzięki temu będzie można dojechać do niego samochodem. Park Śląski ma w planach uruchomienie również ekologicznego transportu publicznego, który będzie przewoził klientów do obiektów na terenie całego parku.

„Piłkę rozgrywa prezydent”

Żeby zrealizować projekt nowej odsłony kąpieliska „Fala”, miasto Chorzów musi zmienić plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Parku Śląskiego.

- Piłkę rozgrywa w stu procentach prezydent – twierdzi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. – Planowanie zagospodarowania przestrzennego leży w kompetencjach samorządu gminnego. Bardzo chcemy wykonać ten projekt, ale wymaga to współpracy ze strony miasta Chorzów. Bardzo zależy wszystkim mieszkańcom Śląska na tym, żeby park przywracał swoją świetność. Pieniądze mamy, ale często procedury wydłużają realizację projektów. Nie jest to dobra praktyka, mam nadzieję, że to wszystko przyspieszy, oczywiście zgodnie z literą prawa – dodaje.

Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala nie omieszkał skomentować słów marszałka. Według niego wszystko idzie zgodnie z planem. Miasto obecnie czeka na poprawki do ostatecznego kształtu uchwały, które nanosi architekt.

- Przyznam, że jestem bardzo zaskoczony słowami Pana Marszałka, który sugerował w swojej wypowiedzi utrudnienia w komunikacji z miastem Chorzów, czy też zbyt małe zaangażowanie ratusza i Rady Miasta we wspólną pracę nad projektem modernizacji kąpieliska Fala – twierdzi Andrzej Kotala. - Regularnie spotykamy się także z Panią Prezes Parku Śląskiego. Ta współpraca moim zdaniem jest dobra i merytoryczna - z czego bardzo się cieszę - mając cały czas na uwadze, że przyczyni się ona do szybkiej, planowej realizacji tak bardzo wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji – dodaje.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search