Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Katowiccy policjanci walczyli o dzień bez ofiar śmiertelnych

Previous Next

Zakończył się właśnie Europejski Tydzień Mobilności. W czasie Road Safety Days funkcjonariusze zmagali się z notorycznym przekraczaniem dozwolonej prędkości przez kierowców.

Dzień bez ofiar

Mundurowi z naszego miasta wsparli akcję Road Safety Days, która ma na celu ograniczenie ilości wypadków na drogach. Szczytną misją jest doprowadzenie do końca "wizji zero", czyli zupełnego braku ofiar śmiertelnych. Organizatorem projektu jest Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Wspiera go także Komisja Europejska i Europejska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podstawowym narzędziem do walki z niebezpiecznymi sytuacjami na jezdni pozostaje przede wszystkim prewencja.

Niestety nakłonienie kierowców do zmiany nawyków i nastawienia nie stanowi zadania łatwego. Na niektórych piratów drogowych działają jedynie mandaty lub jeszcze bardziej dotkliwe kary. Tak stało się w przypadku dziesięciu osób, którym policjanci musieli odebrać prawo jazdy z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkości aż o 50 km/h. Pracownicy Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji katowickiej Policji w ramach akcji prowadzili wzmożone kontrole ruchu drogowego. Pojawili się w miejscach, które zasłynęły z dużej ilości wypadków. Ze smutkiem trzeba przyznać, że wnioski wyciągnięte z ich działań nie są zbyt optymistycznie. Wśród skontrolowanych kierowców aż 270 dopuściło się złamania przepisów drogowych. 

Mamy jednak nadzieję, że niezależnie od sposobu zakończenia policyjnej kontroli, kierujący którzy podczas działań przekroczyli prędkość i zostali zatrzymani do kontroli, zadbają o bezpieczeństwo na drodze poprzez stosowanie się do ograniczeń prędkości i dostosowanie jej do panujący warunków na drodze - oświadczają funkcjonariusze. 

fot. Komenda Miejska Policji w Katowicach 

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search