Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Katowiccy policjanci zatrzymali grupę nielegalnych imigrantów

Imigranci

W czwartek, 28 maja, ok. godz. 19.00 mundurowi z Oddziału Prewencji Policji zatrzymali grupę obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski.


Jak podaje oficer prasowy katowickiej policji, o podejrzeniu przekroczenia granicy niezgodnie z prawem powiadomił kierowca TIR-a, który jechał z ładunkiem ziemniaków pochodzących z Grecji. Jego przeczucia sprawdziły się, bo kiedy sprawdził co znajduje się w naczepie okazało się, że oprócz ziemniaków przywiózł także grupę nielegalnych imigrantów.

Kiedy kierowca ciężarówki zatrzymał się na stacji benzynowej, usłyszał odgłosy dochodzące z naczepy, którą przejął na granicy. Postanowił sprawdzić co się dzieje. Gdy otworzył drzwi naczepy, ze środka wybiegło kilku mężczyzn. Skierowali się w stronę terenów handlowych. Kierowca podejrzewał, że to nielegalni imigranci, dlatego też skontaktował się z policją. W poszukiwania zaangażowali się nie tylko funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, ale też ze Straży Granicznej.

- Wydawało się, że akcja tej nocy nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, ale policjant z nieetatowej grupy wywiadowców OPP w Katowicach, po zakończeniu swojej służby w tym dniu „nie odpuścił” i przed powrotem do domu jeszcze raz pojechał w okolice miejsca opuszczenia naczepy przez uchodźców – relacjonuje oficer prasowy KMP w Katowicach.

Poszukiwania przyniosły spodziewany efekt. Około godz. 23.00 przy autostradzie A-4 policjantowi udało się odnaleźć trzech mężczyzn. Wtedy też zaalarmował pozostałych wywiadowców pełniących jeszcze służbę oraz dyżurnego miasta i mundurowych z nocnej zmiany.

Finalnie, trzej nielegalni imigranci zostali zatrzymani przez policjantów pododdziału alarmowego z katowickiego Oddziału Prewencji. Z kolei nieco później w innej części dzielnicy patrol „alarmówki” zatrzymał kolejne trzy osoby. Byli zmęczeni i wycieńczeni. Podczas przesłuchania mężczyźni zadeklarowali, że są obywatelami Afganistanu, ale tylko jeden z nich miał paszport.

fot. KMP w Bytomiu

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search