Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Katowiccy strażacy nagrodzeni za walkę z koronawirusem

Previous Next

Pracownicy Państwowej Straży Pożarnej z Katowic otrzymali wyróżnienie za walkę z COVID-19. Przekazał je reprezentant Komendanta Głównego PSP.

W uznaniu dla strażaków

Wczoraj odbyło się uroczyste uhonorowanie naszych strażaków, którzy znacznie przyczynili się do działań mających na celu ograniczenie zasięgu epidemii: Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Katowicach bryg. Patrycjusza Fudały oraz mł. asp. Sebastiana Jędruszka z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr II w Katowicach. Mundurowych wyróżnił nadbrygadier Andrzej Bartkowiak, pełniący obowiązki Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Podziękował im „za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, w szczególności za zaangażowanie w realizacji zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19". 

To z pewnością duża radość dla katowickich służb mundurowych, ale także zasłużony powód do dumy. Przypomnijmy, że w czasie kwarantanny strażacki samochód SLKW Renault Master został przystosowany do nowej roli - wymazobusa. 

Wymagało to wykonania szeregu prac adaptacyjnych, niezbędnych do spełnienia wszystkich wymogów sanitarnych, w tym m.in. wydzielenia stref brudnej i czystej oraz wyposażenia w sprzęt niezbędny do poboru i transportu próbek - informują jego właściciele. - Warto podkreślić, że wymazobus z KM PSP w Katowicach jest jedynym tego typu pojazdem w strukturach Państwowej Straży Pożarnej na terenie woj. śląskiego - dodają. 

Jako że nadbryg. Andrzej Bartkowiak nie mógł osobiście odwiedzić i uhonorować strażaków, w jego imieniu zrobił to Komendant Miejski PSP w Katowicach bryg. Arkadiusz Korzeniewski.

fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search