Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Katowice będą w czerwonej strefie?

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, Katowice są zagrożone nowymi obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa. Urząd Miasta twierdzi, że tak wysoka liczba przypadków zakażeń w Katowicach jest związana z bardzo łatwym dostępem do testów dla mieszkańców naszego miasta. 

Jak zaznacza Ewa Lipka, rzeczniczka urzędu miasta w rozmowie z WP, Katowice zakupiły maszynę do testowania pod kątem koronawirusa, która trzykrotnie zwiększyła przepustowość Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Oprócz tego po mieście jeżdżą wymazobusy, dzięki czemu nie trzeba długo czekać na pobranie samych próbek do badań. To właśnie sprawia, że przypadków w Katowicach jest zdecydowanie więcej w porównaniu do innych miast.

Katowice zagrożone obostrzeniami 

Katowice weszły na listę powiatów które są zagrożone wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń. Co to oznacza? Jeśli Katowice znajdą się w czerwonej strefie, będzie obowiązywał zakaz organizacji targów, zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych, zamknięcie kin i sanatoriów, wydarzenia sportowe odbywać będą się bez udziału kibiców, obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych, w komunikacji zbiorowej będzie mogło być zajętych tylko 50 proc. miejsc siedzących, a uroczystości rodzinne będą musiały się ograniczyć do 50 osób. Obostrzenia dotyczą również lokali gastronomicznych - 1 osoba na 4 metry kwadratowe. 

Jeśli Katowice będą należeć do żółtej strefy, na kongresach i targach będzie mogła przebywać 1 osoba na 4 metry kwadratowe. W kinach, na stadionach i wszelkich imprezach kulturalnych lub sportowych będzie mogło wejść tyle osób ile wynosi 25 proc. miejsc na widowni. W imprezach na świeżym powietrzu będzie mogło uczestniczyć 100 osób. Obostrzenia dotyczą także gastronomii. Podobnie jak w czerwonej strefie, również w żółtej będzie obowiązywał limit 1 osoby na 4 metry kwadratowe. 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search