Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Katowice podpiszą umowę na remont boiska w Bogucicach

Boisko Bogucice

Boisko przy ul. Śmigały w Bogucicach doczeka się remontu. Jeszcze w tym miesiącu zostanie podpisana umowa i ruszą prace. Będzie to kosztować miasto 460 tys. zł.

Według planów prace remontowe powinny rozpocząć się już na przełomie marca i kwietnia. Będą trwać kilka miesięcy. Boisko niestety wymaga już remontu. Nawierzchnia i infrastruktura dają wiele do życzenia – nie spełniają już standardów bezpieczeństwa. Liczne ubytki i wytarcia nawierzchni oraz defekty i braki w wyposażeniu uniemożliwiają prawidłowe korzystanie z obiektu.

Sport odgrywa dużą rolę w życiu mieszkańców i w coraz większym stopniu determinuje jakość życia w mieście. Zależy nam, by promować zdrowy tryb życia i aktywne spędzanie czasu wśród katowiczan, stwarzać możliwości do oglądania atrakcyjnych wydarzeń sportowych, a także zapewniać optymalne warunki do szkolenia młodzieży – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Remont boiska przy ul. Śmigały

Boisko w Bogucicach ma przejść ogromną metamorfozę. W ramach inwestycji planowana jest budowa jednego boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni syntetycznej, przepuszczalnej dla wody – z poliuretanu, otoczonego wolną strefą wraz z odwodnieniem terenu z drenażem rozsączającym pod płytą boiska. Wokół boiska o wymiarach 20 × 40 m, zakłada się montaż piłkochwytów. Inwestycja obejmuje również utworzenie nowych ciągów komunikacyjnych z betonowej kostki, pojawią się też elementy małej architektury: ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci i tablica regulaminowa.

Inwestycja została zgłoszona w ramach Budżetu Obywatelskiego przez pana Pawła Łebka. Zadanie w głosowaniu w Bogucicach uzyskało w VI edycji aż 1 604 głosy. Firma ALPA CONSULTING Krystyna Gawlik wykona to zadanie za 460 tysięcy zł.

fot. http://bo.katowice.eu

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search