Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Katowice pomagają sprzedawcom kwiatów

Grób

Ogłoszenie przez rząd zamknięcia cmentarzy we Wszystkich Świętych najbardziej dało się we znaki nie tylko osobom, które chciały upamiętnić swoich zmarłych bliskich, ale również przedsiębiorcom, który sprzedają znicze i kwiaty przy pobliskich cmentarzach. Miasto postanowiło działać.

W całej Polsce rząd zamknął cmentarze od 31.10.2020 do 02.11.2020. Wszyscy przedsiębiorcy, którzy sprzedają kwiaty i znicze w te dni ogłaszają straty nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych. W związku z tym miasto postanowiło działać.

- Biorąc pod uwagę aktualną sytuację podjąłem decyzję, że od poniedziałku Zakład Zieleni Miejskiej rozpocznie akcję odkupywania od katowickich przedsiębiorców kwiatów, których nie udało się im sprzedać. Rośliny posłużą ozdobieniu miejsc pamięci w całym mieście. Jednocześnie apeluję do mieszkańców Katowic, by jak co roku kupowali znicze i kwiaty - bo odwiedzać groby naszych Bliskich możemy w każdym późniejszych terminie, przy trzymaniu się rygorów sanitarnych – informuje Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Nasza akcja skierowana jest do firm zarejestrowanych w Katowicach, prowadzących działalność w zakresie sprzedaży i uprawy kwiatów – dodaje.

Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach w dniach 01- 06.11.2020r. będzie prowadził zakup interwencyjny chryzantem w donicach. Skorzystać mogą z niego tylko producenci i sprzedawcy kwiatków, którzy prowadzą działalność gospodarczą na terenie naszego miasta.

Wnioski należy składać w terminie od 1-3 listopada br. W tym celu należy pobrać ze strony http://zzm.katowice.pl/ wniosek, a następnie wypełniony przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ

fot. Marcin Krupa/fb

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search