Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Katowice: Ruszyła akcja szczepień przeciw COVID-19

Szczepionka

Zarówno w Katowicach jak i w całej Polsce ruszyła rejestracja osób na szczepienia przeciwko COVID-19. W pierwszej kolejności umawiane są osoby powyżej 80. roku życia.

W całym kraju ruszyła akcja szczepień, a co się z tym wiąże, również w naszym mieście. Za tydzień, dokładnie 22 stycznia rozpocznie się rejestracja seniorów powyżej 70. roku życia. Szczepienia w tej grupie wiekowej rozpoczną się w poniedziałek 25 stycznia. Wcześniej, w dniach 18 – 22 stycznia, szczepieni będą mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej.

- Już niemal cały rok żyjemy w ciągłej niepewności. Nie wiemy, czy zarazimy się koronawirusem, czy przebieg naszej choroby będzie bezobjawowy, czy będzie z powikłaniami, które zostaną z nami przez całe życie. Ja się zaszczepię. Zaszczep się i Ty, bo wtedy jako społeczeństwo, będziemy czuli się o wiele bezpieczniej – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Jak zapisać się na szczepienie?

Są trzy sposoby, aby zapisać się na szczepienie.
• za pośrednictwem infolinii 989,
• online przez Internetowe Konto Pacjenta 
• bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego lub osobiście w punkcie szczepień.

Po dokonaniu rezerwacji otrzymamy SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Od razu zostaniemy umówieni na dwie wizyty. O terminie drugiej wizyty przypomni nam także SMS.

Transport dla osób niepełnosprawnych

W mieście ruszyła również infolinia dla osób niepełnosprawnych oraz powyżej 70 roku życia. Dotyczy możliwości transportu na umówiony wcześniej termin szczepienia. Kto może z niej skorzystać?

  • osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie 05-R lub 10-N (schorzenia dot. narządu ruchu lub neurologiczne) wydane przez Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności lub równoważne orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy oraz samodzielnej egzystencji wydane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidów traktowane jest na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności), orzeczenie wydane przez KRUS do 31.12.1997 r. o stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym
  • osoby powyżej 70 roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Infolinie dostępne są pod numerami:
(32) 251 69 00 – infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30,
(32) 259 30 06 i (32) 259 30 07 - infolinie czynne w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach od 7.30 do 15.30, w czwartki w godzinach od 7.30 do 17.00, w piątki od 7.30 do 14.00.

Gdzie można się zaszczepić na COVID-19 w Katowiach? LISTA PUNKTÓW SZCZEPIEŃ

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search