Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Katowickie żłobki i przedszkola zostaną uruchomione najwcześniej 25 maja

Kindergarten 2204239 1280

Prezydent Marcin Krupa podkreśla, że bezpieczeństwo dzieci to priorytet i zapowiada, że placówki opiekuńczo-wychowawcze nie zostaną otwarte przed 25 maja.

- W związku z największą w Polsce liczbą zachorowań odnotowanych w naszym regionie w ostatnich dniach w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych, podjąłem decyzję o aktualizacji harmonogramu „odmrażania" żłobków i przedszkoli – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Miasto zaktualizowało harmonogram „odmrażania” miejskich instytucji.

- Zdaję sobie sprawę, że dla setek rodzin zamknięcie żłobków i przedszkoli, szczególnie w przypadku gdy rodzice pracują, jest bardzo dużym utrudnieniem. Dlatego wszelkie decyzje w tej sprawie konsultujemy z służbami sanitarnymi, a także samymi rodzicami i dyrektorami, by sprawdzić, jak wygląda zapotrzebowanie w kontekście powrotu dzieci do żłobków i przedszkoli – mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

Jak będą funkcjonowały placówki te w nowym reżimie sanitarnym? Wszystkie zostaną wyposażone w płyny do dezynfekcji, odpowiednie dozowniki oraz środki indywidualnej ochrony dla pracowników. Wprowadzone zostanie też mierzenie temperatury pracownikom i dzieciom, dezynfekcje zabawek i sal oraz ograniczony wstęp dla rodziców.

Pomimo otwarcia żłobków i przedszkoli nadal nieczynne będą place zabaw i boiska przyszkolne. Wyjątkiem będą wewnętrzne place zabaw na terenie Oddziałów Żłobka Miejskiego.

fot. pixabay.com

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search