Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Katowizje 2020 – konkurs dla katowickich przedsiębiorstw

Katowizje

Startuje konkurs dla przedsiębiorców z sektora MMŚP na najlepszy projekt CSR. Zostaną wyróżnione najciekawsze projekty społecznej odpowiedzialności biznesu.

Katowizje 2020 są konkursem, podczas którego zostaną wyłonieni liderzy CSR wśród lokalnych małych i średnich firm. Wygrają najbardziej kreatywni, którzy inwestują i wdrażają innowacyjne narzędzia i rozwiązania mające służyć lokalnym społecznościom i środowisku naturalnemu. Projekt skierowany jest głównie do firm tworzących przestrzeń i warunki dla zrównoważonego rozwoju społecznego i ekonomicznego, pomimo aktualnej, globalnej sytuacji i związanych z nią wyzwań biznesowych.

Poszukiwane są przede wszystkim lokalne przedsiębiorstwa, które wspierają mieszkańców w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Posadzenie drzew czy wybudowanie skatepark’u w jednej z dzielnic Katowic? A może program stażowy dla podopiecznych placówek pieczy zastępczej? Każdy ma swoją wizję na to jak zmienić stolicę Śląską na lepsze.

- Doceniamy te wysiłki zwłaszcza w kontekście aktualnej, globalnej sytuacji i wyzwań biznesowych z nią związanych. Zachęcamy, żeby podzielić się z nami przykładami dobrych praktyk i liczymy, że najlepsze z nich staną się inspiracją dla innych - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. 

Organizatorami konkursu Katowizje 2020 są Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink, reprezentujący Miasto Katowice, oraz agencja 19 Południk, która ufundowała nagrodę specjalną w postaci opracowania strategii marketingowej dla Laureata Głównego, o łącznej wartości 10 000 zł.

- Szukamy innowacji, dlatego będziemy zwracali uwagę na rozwiązania autorskie, w jakiś sposób niestandardowe, realizowane z korzyścią dla lokalnej społeczności. Dobrze, gdyby polegały również na partycypacji i wspierały zrównoważony rozwój - mówi Wioleta Niziołek-Żądło, koordynator projektów społecznych, jedna z jurorek konkursu.

Ogłoszenie wyników konkursu Katowizje 2020 już 17 grudnia

Wyniki konkursu Katowizje 2020 i wręczenie nagród odbędzie się 17 grudnia 2020 r. W zależności od przyszłych restrykcji, które w przyszłości może nałożyć rząd w związku z sytuacją epidemiologiczną, ogłoszenie zwycięzców przyjmie formę hybrydową, czyli online i offline lub samej transmisji online.

Konkurs Katowizje 2020 – skład jury

Wszystkie projekty będą ocenione przez jury w składzie:

  • Agnieszka Lis - Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych,
  • Wioleta Niziołek- Żądło - Koordynator Projektów Społecznych Urzędu Miasta Katowice,
  • Krzysztof Hołyński - Stowarzyszenie MOST, członek Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Katowicach,
  • Agnieszka Budzyńska - Śląska Sieć 3 Sektora, członek Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Katowicach,
  • Olga Grzybowska – Account Director w agencji 19 Południk.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie konkursu oraz w Regulaminie

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search