Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Mariacka dalej w lockdownie. Kluby zrezygnowały z otwarcia

Mariacka

Klubowa i Galimatjas zrezygnowały z otwarcia. Wszystkie kluby przy ul. Mariackiej pozostają w lockdownie.

Pandemia daje się wszystkim we znaki, również klubom, które przez nałożone obostrzenia walczą teraz o przetrwanie. Niedawno pisaliśmy o tym, że dwa kluby w Katowicach postanowiły się wyłamać i ogłosiły na dzisiaj, 22 grudnia, wznowienie swojej działalności. Mowa o „Klubowej” i „Galimatjasie”. - W związku z tym, że nie prowadzimy wg rządu działalności objętej tarczą, rozumiemy ,że nakaz zamknięcia nas nie dotyczy. Zapraszamy, będzie Nam miło Was ponownie gościć po przerwie – wyjaśniały kluby na swoich fanpag’ach. Szybko jednak zmieniły decyzję.

- Prawnicy, którzy bezinteresownie widząc nasz post skontaktowali się z nami, uświadomili nam, że to posunięcie, w aktualnej sytuacji, naraża nie tylko nas na kary finansowe i odpowiedzialność karną za dopuszczenie do szerzenia chorób zakaźnych, ale niestety również musimy mieś świadomość, że konsekwencje naszej decyzji poniosą nasi potencjalni goście, którym grożą także kary finansowe i odpowiedzialność karna - informuje Klubowa i Galimatjas. 

Przedstawiciele klubów zapowiadają, że będą szukać innej, równie skutecznej, ale nie obarczającej odpowiedzialnością i konsekwencjami gości, formy protestu.

- Jeszcze wierzymy, że znajdziemy jakieś wyjście, dlatego każdy kto wsparł nas like lub komentarzem pod naszym postem z dnia 19.12.2020r. otrzyma gratisowego shota, jeśli tylko się otworzymy, jako wyraz podziękowania za wsparcie, w tym trudnym dla nas czasie – obiecuje Klubowa i Galimatjas.

fot. http://katoobywatel.katowice.eu

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search